KAM NA VÝLET / Aquacentra, koupání a vodní hrátky

Plavecký bazén ve Varnsdorfu.
Dva bazény, tobogán, sauny i vířivka. To všechno nabízí Plavecký bazén ve Varnsdorfu
Plavecký bazén ve Varnsdorfu. 
Autor / zdroj foto: Plavecký bazén Varnsdorf

Plavecký bazén Varnsdorf / Varnsdorf

Městský plavecký bazén se nachází v centru města v těsném sousedství sportovní haly. Hlavní atrakcí je pětadvacetimetrový bazén s pěti plaveckými drahami. Relaxovat můžete ve vířivkách, finské a parní sauně či v restauraci přímo v areálu bazénu. Děti jistě ocení malý plavecký bazén s chrličem vody nebo 95 metrů dlouhý tobogán.

Velký bazén
Plavecký bazén o délce 25 metrů se nachází v hlavní bazénové hale, k dispozici je pět drah, hloubka 1,4 - 1,6 metru, teplota vody 28°C, vzduch 30°C, přístupný i pro imobilní návštěvníky. Závodní plavci ocení velké digitální stopky. K odpočinku v průběhu vaší návštěvy v plaveckém bazénu vás nemusí zlákat pouze jeho relaxační část, ale i například mokrý bar, který navazuje na hlavní bazénovou halu. V mokrém baru je pro vás připraveno příjemné posezení, v nabídce jsou nápoje a jídla všeho druhu. Provozní doba mokrého baru je každý den od 13:30 do 20:00 hodin. 

Malý bazén
Pro návštěvníky je také možnost využití malého bazénu. Využití šatny pro maminky s dětmi, kde je zázemí pro nejmenší děti (přebalovací pulty, nočníky, podložky pod děti). Hloubka v malém bazénu je 58 až 80 cm. Součástí malého bazénu je vodní chrlič a vzduchová dmychadla. Teplota vody je 30°C (v době kroužků pro maminky s dětmi je teplota 32°C). Na plavčíkárně je možnost si vypůjčit plavecké pomůcky i pro ty nejmenší. 

Tobogán
Tobogán má délku 95 metrů. Tubus je veden i mimo objekt bazénu. Tobogán má samostatné dojezdové koryto mimo ostatní bazény v bazénové hale. 

Parní sauna
Parní komora je velmi příjemný a zdravý způsob duševní a tělesné relaxace. Dokonalé prohřátí těla a uvolnění svalstva zajistí vysoká teplota, která však není nijak nepříjemná. Podobně jako u saunování přichází po pobytu v horké páře prudké ochlazení organismu, což posiluje imunitní systém. Oproti sauně je v parní komoře nižší teplota, avšak vyšší vlhkost. Pobyt v páře je vhodný pro onemocnění dýchacích cest a revmatických potížích.

Finská sauna
Saunování má na organismus bezpochyby blahodárné účinky. Tento fakt si lidé uvědomovali již před tisíci lety.

Finská sauna je vytápěna pomocí lávových kamenů a samotné saunování tak může probíhat hned dvěma způsoby. Tím prvním je zcela suchý provoz, a tím druhým polévání lávových kamenů vodou, díky čemuž vznikají tzv. parní nárazy a tím se zvyšuje vlhkost vzduchu v sauně. Samotné parní nárazy si můžete vytvářet sami dle své vlastní potřeby.

Více informací včetně popisu všech atrakcí, provozní doby a cen vstupného najdete na webu Plaveckého bazénu Varnsdorf.

Autor / zdroj: -red-

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.