Zpravodajství

Zachrání i půlkilová miminka - Neonatologie slaví světový den
Každý rok spatří světlo světa 15 milionů předčasně narozených dětí, až 8500 z nich se narodí v České republice. Pro jejich spokojenost a zdravý vývoj je zcela zásadní blízkost a dotek rodičů.
Vzácný orlovec říční již může zahnízdit
Společnou akci za sebou mají montéři z ČEZ Distribuce a pracovníci Národního parku České Švýcarsko. Ruku v ruce spolu kousek od obce Rybniště (okr. Děčín) instalovali na příhradový stožár velmi vysokého napětí 35 kV hnízdící výstelku do umělého hnízda pro vzácného orlovce říčního. Toto hnízdo je jediné v České republice.
Příjem litoměřické nemocnice Krajské zdravotní se stal pro pacienty přehlednější
Litoměřice
Příjmová pracoviště s pohotovostí a chirurgickou ambulancí v litoměřické nemocnici se stala pro příchozí pacienty díky výraznějšímu směrování a značení přehlednější. Přesvědčit se o tom může každý, kdo do nemocnice přes prostory v 1. nadzemním podlaží pavilonu C s nějakým zdravotním problémem přichází.
Výtěžek dobročinné akce pro dětské oddělení litoměřické nemocnice půjde na inhalátory
Litoměřice
Šestý ročník dobročinné akce na podporu dětského oddělení litoměřické nemocnice, při které vařil Jozef Pásztor se svými přáteli, se opět vydařil.
V Ústí nad Labem - Brné budou mít nové veřejné přístaviště pro rekreační lodě
Ústí nad Labem
Ředitelství vodních cest ČR zahájilo výstavbu veřejného přístaviště pro malá plavidla v ústecké části Brná. Turisté zde budou mít možnost zdarma vyvázat svou loď až na dobu 48 hodin a z odběrných sloupků doplnit do lodí vodu či čerpat elektřinu.
Chomutovská porodnice s příchody mladých lékařů zavádí moderní trendy. Ke spokojenosti maminek
Chomutov
Boxový systém na porodním sále, po porodu otisky nožiček miminkám, předporodní seminář i laktační poradna zdarma. A jako nejčerstvější novinka bufetové snídaně. To jsou hlavní zprávy, které dnes má pro budoucí rodičky personál porodnice Gynekologicko-porodnického oddělení nemocnice v Chomutově
Lidl opět podpoří těžce nemocné děti. Začíná 12. ročník sbírky Srdce dětem
Ve všech prodejnách Lidl začal už 12. ročník jedné z největších veřejných sbírek Srdce dětem. Sbírka potrvá až do neděle 13. listopadu a jejím hlavním cílem je pomoci těžce nemocným dětem a jejich rodinám.
Staroměstské náměstí letos ozdobí smrk z Ústeckého kraje
Praha / Česká Kamenice
Do centra metropole letos přijede vánoční strom z Ústeckého kraje. Do výšky zhruba pětadvaceti metrů rostl 58 let. Vítězný strom do Prahy dorazí z malé vesnice nedaleko České Kamenice.
Mladík řídil pod vlivem drog a s nelegálně drženou zbraní
Mikulášovice
Ústečtí celníci odhalili ve Šluknovském výběžku řidiče pod vlivem drog s nelegálně drženou střelnou zbraní.
Zahraniční dopravní experti podpořili český návrh řidičáku na zkoušku a možnost pro mladé řidiče, řídit od 17 let s doprovodem
Řidičský průkaz na zkoušku pro začínající řidiče, řízení s doprovodem od 17 let, preventivní kampaně cílené především na mladé muže a důraz na rozpoznání rizika a řešení krizových situací v autoškole jsou opatření, která mají pozitivní efekt na snížení nehodovosti začínajících řidičů.

Reklama

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí

Dnes se stalo

OBJEVY

29. listopadu 1929

přeletěl americký admirál Richard Evelyn Byrd jako první člověk jižní pól.

VYNÁLEZY

29. listopadu 1877

poprvé představil Thomas Alva Edison svůj fonograf na veřejnosti.

HISTORIE

29. listopadu 1378

se po smrti krále Karla IV. ujímá vlády nad Českými zeměmi Václav IV.