Zpravodajství

Laboratoře AGEL hlásí stále nové záchyty legionely – jejich počet během prázdnin stoupl. Nemoc je v ČR poddiagnostikována, přitom vyšetření je snadné, rychlé a spolehlivé
Voda z nádrží a trubek, nebulizátorů, sprch, ale také z klimatizací, vířivek a zvlhčovačů vzduchu – všude tam, kde voda stagnuje a poté se „tříští“ při kontaktu s člověkem, může být potenciálním zdrojem onemocnění legionářskou nemocí nebo její mírnější formou – pontiackou horečkou.
Z Havířova do všech děcáků v republice: Časopis Zámeček už 26 let mění osudy dětí z dětských domovů
Čr / Havířov
Chystá se v Havířově, tiskne v Ostravě a co čtvrt roku putuje do dětských domovů v celé republice. Časopis Zámeček změnil od svého vzniku v roce 1997 osudy mnoha opuštěných dětí. Některé inspiroval ke studiu na vysoké škole, další naučil finanční gramotnosti a pro stovky kluků a holek se stal dutou vrbou, které se svěřili se svým životním příběhem.
Pád horolezce v Ostrovských skalách
Krušné hory
Horská služba Krušné hory přijala v pondělí okolo 9. hodiny večer výzvu s žádostí o spolupráci z dispečinku Záchranné zdravotnické služby Ústeckého kraje. V lezecké oblasti v Ostrově u Tisé na skále Kočička došlo při slaňování k pádu horolezce z výšky cca 7 metrů.
Pomalu v každém druhém vozidle nalezli celníci drogy
Ústí nad Labem
Bezmála 106 gramů marihuany, téměř čtyři gramy extáze a jeden gram kokainu zajistili ústečtí celníci o víkendu při silniční kontrole.
Husitská ulice v Teplicích je částečně uzavřena kvůli rekonstrukci nádraží
Teplice
V Husitské ulici v Teplicích došlo k částečné uzavírce a původně jednosměrná komunikace je nyní zobousměrněna. Vjezd a výjezd je umožněn pouze z ulice Masarykovy třídy. Práce na komunikaci úzce souvisí s rekonstrukcí teplického nádraží.
Dopravní soutěž mladých cyklistů 2023 zná své vítěze
Družstvo základní školy Medlov z Olomouckého kraje zvítězilo v letošním ročníku Dopravní soutěže mladých cyklistů v kategorii do 12 let. Spolu s družstvem základní školy Černošín z Plzeňského kraje, které skončilo na druhém místě, tak postupují do evropského finále dopravní cyklistické soutěže. Ve starší kategorii do 16 let vyhrálo družstvo základní školy Libčany z Královéhradeckého kraje, druhé místo obsadilo družstvo opět ze základní školy Černošín z Plzeňského kraje.
Herna a chodba dětského oddělení v mostecké nemocnici se proměnily díky Nadaci Archa Chantal
MOST
Herna a chodba stanice kojenců a malých dětí na Dětském a dorostovém oddělení s perinatologickým centrem Krajské zdravotní, a.s. – Nemocnice Most, o.z., se proměnily novými prvky a pestrými barvami.
Mezi vítězi kuchařské soutěže pro děti jsou dva týmy z Brna a jeden hustopečský
Čr / Praha
Finále Zdravé 5 vyvrcholilo na konci května kuchařským kláním v Praze, kde se v pěti kategoriích utkalo 15 nejlepších týmů z celé republiky. Brněnské Včeličky ze školky Hudcova vyhrály mezi dětmi z mateřských škol. Další dva školní týmy z jihu Moravy si vyvařily svých kategoriích bronz. Celkově se do jedenáctého ročníku soutěže přihlásilo rekordních 330 týmů.
Na Litoměřicku se objevila ptačí chřipka
Litoměřicko
Na Litoměřicku, konkrétně v areálu společnosti Mondi ve Štětí, se objevila ptačí chřipka (aviární influenza). Potvrzena byla u uhynulých racků chechtavých.
Transfuzní oddělení v ústecké nemocnici spouští online objednávací systém pro dárce krve
Ústí nad labem
Transfuzní oddělení Krajské zdravotní, a.s. – Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o.z., spouští online objednávací systém pro dárce krve z Ústí nad Labem. Dárci krve z Teplic se mohou online objednávat už od března, dárci plazmy od začátku letošního roku.

Reklama

Aktivní Dítě

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí

Dnes se stalo

Doprava

23. září 1875

byla v Praze zprovozněna první linka koňské tramvaje.

Historie

23. září 1253

se stal novým panovníkem Království českého Přemysl Otakar II. Doba jeho vlády znamenala mocensky vzestup českého státu, rozvoj měst a zároveň prohlubování rozporů mezi králem a šlechtou.

Doprava

23. září 1916

byl v Bohumíně zahájen provozelektrické tramvaje. Při této příležitosti byl ukončen osobní provoz parní tramvaje.