Zpravodajství

Ve školách se činili – vybrali a na recyklaci předali přes 105 tun baterií a 134 tun malého použitého elektra
Ve školách zapojených do programu Recyklohraní aneb Ukliďme si svět v průběhu nedávno skončeného školního roku vybrali 105,5 tun vybitých baterií a 134,4 tun malého použitého elektra.
Závadný kebab i tabákové výrobky
Děčínsko
Ústeckým celníkům se v uplynulých dnech podařilo při silniční kontrole odhalit bezmála tunu masa přepravovaného v nevhodných podmínkách i neznačené tabákové výrobky v hodnotě téměř 400 tisíc korun.
Carboniacup podruhé letos hostí Autodrom Most
Po závodech v zahraničí se opět Carboniacup vydá ve sváteční středu 6.7. na domácí trať Autodromu Most s více jak 100 přihlášenými vozy, bude tedy opět na co koukat a vstup mají diváci zdarma.
Covid-19 v roce 2021 usmrtil 25,5 tisíce obyvatel Česka
V roce 2021 zemřelo 139 891 obyvatel Česka, nejvíce od konce druhé světové války. Více než jednu šestinu zemřelých v roce 2021 (18 %) měl na svědomí covid-19 a stal nejčastější příčinou smrti.
Aktivita klíšťat je v celé republice na nejvyšším stupni
Teplo a vlhko, to je kombinace podmínek, která je pro klíšťata ideální. Přesně takové podmínky doprovází území celého Česka už několik dní, a tak se před blížícím se víkendem aktivita klíšťat vyšplhala až na nejvyšší 5. stupeň.
Zelené plíce královské Kadaně jsou bohatší o další třicet lip srdčitých
Kadaň
Další zelený zářez v rámci výsadby nových stromů má na svém kontě kadaňská radnice. Díky grantu Stromy Nadace ČEZ a městské pokladně tak nyní nově zakořeňuje 30 lip srdčitých na sídlišti C, konkrétně mezi Golovinovo a Zahradní ulicí.
V Česku budou padat rozsudky za ignorování proticovidových opatření i dezinformace
Tuzemská justice řeší spory o to, jestli, kdy a do jaké míry byli lidé na pracovištích povinní dodržet preventivní opatření proti šíření koronaviru. Rozsudky zřejmě budou přibývat.
Autosalon v Litoměřicích tento rok neproběhne
Litoměřice
Oblíbená a hojně navštěvovaná akce Autosalon v Litoměřicích se neuskuteční. Akci, která je zaměřená nejen na osobní automobily, ale i na nákladní vozy, zemědělskou techniku, motocykly nebo elektrokola, zasáhla současná situace na trhu.
Velikonoce přináší zvýšená rizika na silnicích spojená s alkoholem a rychlostí
Velikonoční svátky s sebou tradičně přináší bohužel i zvýšenou nehodovost. Na silnicích lze očekávat zvýšený pohyb řidičů pod vlivem alkoholu i svátečních řidičů. Častým problémem každoročně bývají také nehody způsobené nepřiměřenou rychlostí.
Vláda schválila změny v zákoně o podmínkách provozu vozidel: ulehčí život například při registraci
Vláda na svém jednání schválila novelu zákona o podmínkách provozu vozidel na pozemních komunikacích. Přináší řadu změn ulehčujících život občanům.

Reklama

Aktivní Dítě

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí

Dnes se stalo

HISTORIE

9. srpna 1791

nechal císař Leopold II. z Vídně do Prahy převézt nejstarší a nejvzácnější z českých korunovačních klenotů - svatováclavskou korunu.

VYNÁLEZY

9. srpna 1896

předvedl Albert Schiller v Brně první kinematografické představení, půl roku po prvním filmovém představení na světě.

ZAJÍMAVOSTI

9. srpna 1974

Richard Nixon jako první prezident USA rezignoval na svou funkci a do úřadu nastoupil Gerald Ford.