Zpravodajství

Přijímací řízení na SŠ: školy praskají ve švech. Druhé kolo vypíše minimum škol
Na střední školy míří jeden z nejsilnějších ročníků posledních let. Základní školy letos opustí o 107 tisíc deváťáků. Tisíce dětí se na vysněnou školu letos nedostanou.
V Litoměřicích bylo otevřeno první z letošní série nových přístavišť pro rekreační plavbu
Litoměřice
Ministr dopravy Martin Kupka dnes při příležitosti otevření prvního nového přístaviště v Litoměřicích potvrdil, že v roce 2023 již běží nebo budou zahájeny práce na 15 přístavištích pro rekreační plavbu na Labi.
Tým ústeckých chirurgů operuje v Teplicích. Důvodem je rekonstrukce sálového provozu v Masarykově nemocnici v Ústí nad Labem
Ústí nad Labem / Teplice
Vybrané pacienty ústecké chirurgie lékaři aktuálně operují v Nemocnici Teplice. K prohloubení spolupráce mezi chirurgickými odděleními nemocnic Krajské zdravotní, a.s., zdravotníky přivedla nutnost rekonstrukce sálového provozu v ústecké Masarykově nemocnici. Sály teplické nemocnice by měli ústečtí chirurgové využívat do konce letošního roku.
Rychlý zásah u dítěte v bezvědomí na Klínovci
Krušné hory
Ve čtvrtek ve 14 hodin přijala Horská služba na Klínovci v Krušných horách hlášení ze spodního stanoviště lanovky ve skiareálu o pádu pětiletého dítěte na hlavu a stavu v bezvědomí. „Jakmile se jedná o zranění hlavy a bezvědomí, navíc u dítěte, akce musí být vždy velmi rychlá, na místě jsme byli do dvou minut,“ popisuje přístup Jan Šimeček z Horské služby Krušné hory.
E-shop i prodejny plné padělků hraček
Ústecký, Liberecký a Královéhradecký kraj
Více než 3,5 tisíce kusů stavebnic a dalších hraček zajistili celníci v jednom e-shopu a jeho prodejnách nebo výdejních místech v Ústeckém, Libereckém a Královéhradeckém kraji.
Drogy objevují celníci při silničních kontrolách v Ústeckém kraji často
Ústecký kraj
Od začátku roku evidují ústečtí celníci již 11 případů odhalení omamných a psychotropních látek ve vozidlech či u jejich osádek.
Litoměřická porodnice plní přání maminek. Připravila pro ně porodní box a v Česku jako jediná nabízí těhotenské plavání
Litoměřice
Porodnice Gynekologicko-porodnického oddělení nemocnice v Litoměřicích, se snaží postupně rozšiřovat portfolio toho, co maminkám může v tak výjimečné situaci, jakým je porodní proces, nabídnout. Nejnověji porodní box a dlouhodobě v regionu unikátní těhotenské plavání.
Tiské skály umí být nebezpečné i v zimě
Tisá
Netradiční zásah ve skalách v zimním období řešili v úterý 3.1.2023 v odpoledních hodinách krušnohorští členové Horské služby. Na základě výzvy ze ZZS ÚK vyjížděli ke spolupráci při řešení události v Tiských stěnách.
Tři nová ohniska ptačí chřipky
Sedlčany / Velká Bukovina / Kozojedy
V České republice jsou první tři ohniska ptačí chřipky H5N1 v letošním roce. Nacházejí se ve třech různých krajích: Středočeském, Ústeckém a Královéhradeckém. Dvě ohniska se nacházejí v malochovech, jedno v komerčním velkochovu drůbeže.
Nestíháte přijet včas k volbám? O voličský průkaz pro první kolo můžete online žádat do 6. ledna
Plánujete při lednových volbách prezidenta republiky volit mimo své trvalé bydliště? Jde to s pomocí voličského průkazu. Ten teď získáte jednodušeji než dřív.

Reklama

Aktivní Dítě

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí

Dnes se stalo