KAM NA VÝLET / Aquacentra, koupání a vodní hrátky

Aquapark v Děčíně.
Aquapark v Děčíně láká na spoustu vodních atrakcí. Zažijete tady i pocity lovců perel
Aquapark v Děčíně.  
Autor / zdroj foto: Aquapark Děčín

Aquapark Děčín / Děčín

Aquapark Děčín nabízí širokou paletu vodní zábavy pro všechny milovníky vody. Na své si přijdou sportovci vyhledávající tréninkové možnosti s dokonalým zázemím, návštěvníci z řad kondičních plavců i rodiny s dětmi. Aquapark návštěvníkům nabízí nejen krytý pětadvacetimetrový bazén, bazén vodních atrakcí, vířivky a tři tobogány, ale také welness centrum s masážemi a v neposlední řadě venkovní plavecké bazény, z nichž pětadvacetimetrový je otevřen celoročně a je vytápěn na 25°C.

Součástí areálu jsou také venkovní sportoviště a aquahotel určený jak sportovním oddílům, tak veřejnosti. V areálu Aquaparku Děčín probíhají kondiční cvičení pro širokou veřejnost, a to jak ve vodě, tak na suchu. Pořádají tady plavecké kurzy pro ZŠ, plavání kojenců a batolat, kroužky plavání. V areálu se nachází také dětský koutek a restaurace.


Vnitřní část
Šest drah klasického 25 metrů dlouhého plaveckého bazénu umožní vypilovat plavecký styl, dokonale protáhnout tělo nebo plaváním uvolnit veškeré svalstvo celého těla. Kondiční plavání rovněž pomáhá při regeneraci kloubů a pomáhá odlehčit páteř. Pokud jste členem sportovního oddílu nebo jen chcete mít jistotu volné dráhy, je k dispozici možnost si některou z drah zarezervovat a uspořádat třeba závody nebo výuku.

Tobogány
Láká vás adrenalin? Pokud ano, můžete si vyzkoušet jízdu na pneutobogánu. Start je ve výšce 6,2 metru nad úrovní hladiny, zažijete pocit naprosto bezstarostné jízdy a dojezd vám ukáže, co umí divoká voda. Další dva tobogány mají start ve výšce 9,6 metru nad hladinou. Žlutý je „mírnější“, má délku 84 metry a jízdu si opravdu užijete. Červený tobogán má nálepku „drsňáka“ a jeho délka 54 metry vám předvede pocit volného pádu.

Večerní plavání
Zbývá vám po celodenní námaze ještě energie nebo naopak potřebujete uvolnit svalstvo po celodenním sezení v kanceláři? Pak není nad to jít si večer zaplavat a umožnit tělu dokonalé protažení a přípravu na vydatný spánek. Večerní plavání tělo zbaví celodenního stresu a pomůže vyřešit i případné problémy s nespavostí.


Letní plovárna
K návštěvě letního koupaliště neodmyslitelně patří dovádění ve vodě. K tomu je určen bazén vodních atrakcí. Umožní vám okusit dravý proud divoké řeky, relaxaci na masážních lehátkách, kde spousta bublin dokonale uvolní vaše tělo a vodní chrliče vám namasírují záda a šíji. Pro děti jsou zde skluzavky a vodotrysky, které nejen pobaví, ale v horkých letních dnech ochladí a zpříjemní ovzduší.

Plavecké bazény
Nejmenším je 25 metrů dlouhý a 1,2 metru hluboký bazén, který slouží nejen pro méně zdatné plavce, ale zejména pro výuku plavání a dovádění rodičů s dětmi. Pro zdatné plavce je určen padesátimetrový bazén, který umožňuje nejen osvěžení a kondiční plavání, ale také sportovní trénink. Tato největší vodní plocha umožní dát si pořádně do těla a hltat uplavané kilometry. Posledním a nejmodernějším plaveckým bazénem je polyfunkční bazén, jehož hloubka a nerezová konstrukce udržuje vodu v průměru o 1,5 stupně chladnější, než v ostatních bazénech. Nabízí největší osvěžení, a navíc si můžete vyzkoušet ponor do šest metrů hluboké potápěčské jámy a zažít tak pocity lovců perel.

Večerní plavání
Není nad to zakončit den zdravým pohybem ve vodě, uvolnit tělo i mysl a připravit se na zdravý a ničím nerušený spánek. Toto vám umožní návštěva venkovního bazénu při večerním plavání, kdy za zvýhodněnou cenu máte možnost udělat pro své tělo něco prospěšného.


Více informací včetně popisu všech atrakcí, provozní doby a cen vstupného najdete na webu Aquaparku Děčín.

Autor / zdroj: -red-

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
hanakservis
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.