KAM NA VÝLET / Hrady, zámky a zříceniny

Zámek Velké Březno.
Zámek Velké Březno
Zámek Velké Březno. 
Autor / zdroj foto: Zámek Velké Březno

Zámek Velké Březno / Velké Březno

Zámek Velké Březno dnes nabízí půvabné, do detailu zařízené interiéry, silné příběhy a množství doprovodných akcí. Zámek je obklopen nádherným, na Ústecku jedinečným přírodním anglickým parkem s množstvím vzácných stromů a keřů.

Venkovské sídlo posledních Chotků
Prozkoumejte celý zámek. Čeká na vás celkem 21 původně zařízených místností včetně dětských pokojů v podkroví.

Zámecký park
Na prohlídku parku máte několik možností. Park si můžete projít sami, jména jednotlivých stromů a keřů najdete na informační ceduli, umístěné vpravo od vstupu do zámku, nebo se můžete nechat parkem provést spolu s odborným výkladem.

Zámek na penzi
Při této prohlídce na vás čekají všechny hlavní reprezentační místnosti prvního patra zámku a dozvíte se to hlavní ze zámecké historie.

Dolní výstavní sál
V dolním výstavním sále, který těsně sousedí se zámeckou kavárnou, máte možnost shlédnout střípky z mozaiky Chotkova pohledu na Prahu v 19. století, na podkladě Langweilova modelu. Jedná se o unikátní pohledy na místa, která dnes vnímáme již zcela jiným způsobem.


Z historie zámku
Nový zámek, který původně připomínal spíše empírovou vilu, si na penzi nechal postavit nejvyšší purkrabí Českého království hrabě Karel Chotek mezi lety 1842–1845. Původní zámek byl postaven ve stylu pozdního rakouského empíru a Chotkův vnuk ho mezi lety 1885 - 1910 přestavěl ve stylu romantické neorenesance. Půvabné, do všech detailů zařízené zámecké interiéry vybavené dobovým nábytkem Vám připomenou život šlechtické rodiny Chotků na konci 19. století, tedy v době, kdy na zámku pobývala také Žofie Chotková, vnučka zakladatele zámku, která se později stala manželkou následníka habsburského trůnu Ferdinanda d´Este. Zámek je obklopen nádherným, na Ústecku jedinečným přírodním anglickým parkem s množstvím vzácných stromů a keřů.


Více informací včetně aktuálních akcí, provozní doby a cen vstupného najdete na webu zámku.

Autor / zdroj: -red -

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.