KAM NA VÝLET / Hrady, zámky a zříceniny

Pohled na zámeček Větruše od řeky Labe.
Rozhledna, zrcadlové a přírodní bludiště i dětské hřiště. To všechno najdou návštěvníci Větruše
Pohled na zámeček Větruše od řeky Labe.  
Autor / zdroj foto: Wikipedie

zámeček Větruše / Ústí nad Labem-město

Větruše je jednou z nepřehlédnutelných dominant města Ústí nad Labem, její význam spočívá v historické a společenské hodnotě objektu zachycující životní styl na přelomu 19. a 20. století. Objekt Větruše je umístěn na skalním ostrohu a terase vytvořené opěrnými kamennými zdmi na hraně Labského údolí pod Soudným vrchem.

Dnes se zámeček Větruše opět stává místem společenského života nejen Ústečanů. Součástí hlavní budovy Větruše je výletní restaurace s vyhlídkovou terasou, taneční sál a několik salónků, které slouží jako konferenční prostory a od podzimu roku 2012 i přistavený hotel. Stavba má také 30 metrů vysokou věž, která slouží jako rozhledna. Z věže je překrásný výhled na Labské údolí a město Ústí nad Labem. Pro lepší orientaci jsou ve věži umístěny panoramatické fotografie s označením zajímavých míst. Věž je otevřena celoročně a vstupné na ní je dobrovolné. 

Dalším lákadlem tohoto areálu je zrcadlové a přírodní bludiště, dětské hřiště a sportoviště. V zrcadlovém bludišti se návštěvníci mohou pobavit pohledem do křivých zrcadel, prohlédnout si expozice ve výstavní části. V sousedství zrcadlového bludiště se návštěvníci ztratí v labyrintu zelených thují přírodního bludiště.

Sportoviště tvoří dvojice tenisových kurtů, hřiště na košíkovou a odbíjenou a stolní tenis. Děti se při návštěvě Větruše zabaví v dětském koutku s prolézačkami.

V areálu jsou k dispozici parkovací místa pro osobní auta i autobusy.

Autor / zdroj: -red-

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.