VOLNÝ ČAS / Hrady a zámky

Na zámku straší! A pěkně strašidelně…

Benešov nad Ploučnicí

Konec zámecké sezony 2022 se blíží a pro tento rok bude skutečně velkolepý. Státní zámek Benešov nad Ploučnicí se po covidové pauze opět vrací s oblíbenou akcí - NA ZÁMKU STRAŠÍ! A na co že se můžete pro letošní rok těšit?

„Na tuto akci jsme se letos velmi těšili a pevně věříme, že těšit se mohou i návštěvníci. Po celou dobu akce budou zpřístupněny dva zámecké sklepy, které jsou jindy pro veřejnost zcela uzavřeny. Nicméně úplně obyčejné sklepy to nebudou – návštěvníci se mohou těšit na strašidelně vyzdobené sklepy, ve kterých se mohou bát malí a velcí,“ nastínila akci nová kastelánka zámku Renata Křížková.

To však není zdaleka vše! „Ač věříme, že právě sklepy jsou jakýmsi největším pomyslným lákadlem této akce, připravili jsme si toho pro návštěvníky mnohem více. Hlavním bodem večera jsou dva doprovodné programy, a to vystoupení balónkové Evičky, která pro děti umotá nejrůznější balónky, a na pomyslný závěr večera nás čeká světelná show od skupiny Vox Luminas, která se samozřejmě také ponese ve strašidelném duchu. A aby toho nebylo málo, máme připraveno i pár soutěží pro děti, malování na obličej, strašidelného vlkodlaka či ukázku vězení, ve kterém na vás bude číhat poslední benešovský hrdlořez,“ doplnila kastelánku její zástupkyně Miluše Kristková.

„Vstupenky na akci Na zámku straší si můžete v letošním roce zakoupit i online přes naše oficiální webové stránky,“ doplnila Kristková.

Pokud byste se však rádi podívali i na zámek samotný, nesmutněte. Ten je totiž otevřený během celého svátečního dne, přičemž prohlídky začínají v 11.00, 11.45, 13.30 a 14.15.

Autor / zdroj: -cra-


 
Autor / zdroj foto: Archiv pořadatele

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.