KULTURA / Festivaly

Pivovarnická elita přijede do Litoměřic na Zahradu Čech
Ilustrační foto. 
Autor / zdroj foto: Envato Elements

Litoměřice

Nejprestižnější pivní festival v České republice se přesunul z Českých Budějovic do Litoměřic na Zahradu Čech. Celá akce proběhne od 18. do 22. dubna a bude rozdělena na část veřejnou a neveřejnou. Zahrají Baťa & Kalábůf něžný beat nebo třeba Synové výčepu.

Stovky pivovarů a pivních značek z celého světa v boji o světovou pivní pečeť – taková bude první část Mezinárodního pivního festivalu. Významnou a nedílnou součástí této neveřejné části festivalu je degustační klání o ocenění Světová pivní pečeť 2023 a Zlatá pivní pečeť 2023. Jde o dvě nejprestižnější pivovarnické ceny v České republice, z hlediska kvality oceňované a respektované i v zahraničí. Všechny degustační soutěže proběhnou pod dohledem profesionálních mezinárodních certifikačních autorit.

Druhá část festivalu určená veřejnosti proběhne 21. až 22. dubna. Návštěvníci se mohou těšit na piva od více než dvou desítek pivovarů. Na čepu budou pivní speciály, světlá i tmavá piva, craftové pivo, mošt, ale i třeba cidry francouzského typu z Normandie. Nebude chybět ani bohatý kulturní program. V pátek zahraje kapela Baťa & Kalábůf něžný beat a kapela složená ze dvou harmonikářů a bubeníka – Hrajeto. Dále zahraje i moderátorka Kiss rádia DJ Sonia Edde. O sobotní program se postará oblíbená litoměřická kapela Synové výčepu, dále hudební skupina Folimanka Blues nebo DJ Otta Seemann z rádia BEAT. Součástí sobotního programu bude vyhlášení výsledků degustační soutěže o Pivní pečeť.

„V současné chvíli je na degustační část Mezinárodního pivního festivalu přihlášeno přes dvě stovky pivovarů z více než 16 zemí. A to zdaleka nejsme u konce. Už teď je pravděpodobné, že letošní ročník překoná ten minulý. Těší mě tak velký zájem ze strany pivovarů i na část určenou veřejnosti. Jsem opravdu zvědavá, jaká bude reakce odborníků a návštěvníků. Děláme maximum pro to, aby akce byla připravena na nejvyšší možné úrovni,“ uvedla ředitelka MKZ Litoměřice Michaela Mokrá.

Autor / zdroj: Aneta Břeňová

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.