AKTUÁLNĚ / Zdravotnictví

Mostecká nemocnice má nový přístroj. Pomůže zvládnout dětským pacientům magnetickou rezonanci

Most

Mostecká nemocnice v těchto dnech navyšuje kapacitu vyšetření u dětí, které potřebují magnetickou rezonanci v celkové anestezii. Umožňuje jí to zcela nový anesteziologický přístroj k magnetické rezonanci (MR), který je vybavený nezbytnou příslušnou technikou. 

Lékaři v mostecké nemocnici magnetickou rezonanci u dětí v celkové anestezii již provádí. Začali s tím v loňském září. Nová technika ale zajistí, že lze na pracovišti touto zobrazovací metodou vyšetřit více pacientů. „Rozšíření kapacity vyšetření na magnetické rezonanci za použití anestezie je jedním z dalších kroků rozšíření služeb obyvatelům zdejšího regionu, které jim naše nemocnice nabízí. Rodiče tak nemusí se svými dětmi za vyšetřením složitě cestovat mimo region,“ říká Pavel Markalous, ředitel Nemocnice Most, o.z., která spadá pod Krajskou zdravotní, a.s.

Na jeho slova navazuje primář tamějšího anesteziologicko-resuscitačního oddělení Miroslav Peleška, který doplňuje: „Jsme nyní vybaveni moderní technikou a tím pádem můžeme poskytovat péči věkovým kategoriím v celém rozsahu váhového spektra. Začínáme tedy plný provoz, což znamená, že se bude jednat o čtyři dny v měsíci. Jsme schopní vyšetřit v tom daném dni pět dětských pacientů v plné anestezii plus další pacienty, kteří například z důvodu klaustrofobie nebo jiných, diagnostikovaných obtížích, anestezii k magnetické rezonanci potřebují.“

Anestezii případně sedaci budou zajišťovat erudovaní lékaři anesteziologicko-resuscitačního oddělení mostecké nemocnice. Jedná se o lékaře, kteří mají náležitou praxi v oboru. Délka samotného vyšetření se pohybuje mezi 20 a 25 minutami.

Autor / zdroj: Martin Klimeš


Nový anesteziologický přístroj v mostecké nemocnici
Nový anesteziologický přístroj v mostecké nemocnici 
Autor / zdroj foto: Nemocnice Most

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.