AKTUÁLNĚ / Zdravotnictví

Herna a chodba dětského oddělení v mostecké nemocnici se proměnily díky Nadaci Archa Chantal
Zrekonstruovaná herna mostecké nemocnice.  
Autor / zdroj foto: Petr Sochůrek

MOST

Herna a chodba stanice kojenců a malých dětí na Dětském a dorostovém oddělení s perinatologickým centrem Krajské zdravotní, a.s. – Nemocnice Most, o.z., se proměnily novými prvky a pestrými barvami. Prostory zkrásněly díky Nadaci Archa Chantal (NACH). Nadace s oddělením spolupracuje již od roku 2005 a tato realizace byla pátým projektem ve spolupráci s městy Most a Litvínov, která dlouhodobě nadaci finančně podporují.

„Tvůrčí práce v Nadaci Archa Chantal má důležité místo v mém životě. Když vidím hrát si děti v herně s úsměvem, když slyším od jejich rodičů, že děti mají lepší vztah k nemocnici a když mi potvrdí lékaři i personál, že léčba v příjemném prostředí probíhá daleko lépe, jsem přesvědčena, že naplňujeme cíle a filozofii naší nadace a má smysl v naši práci pokračovat,“ říká paní Chantal Poullain, zakladatelka NACH.

„S Nadací Archa Chantal spolupracujeme dlouhodobě. Díky ní je naše oddělení krásné, barevné a působí přívětivým dojmem. Největší radost mám z nové herny pro batolata, která má spoustu interaktivních a zároveň bezpečných prvků. Věříme, že se dětem i rodičům bude nové prostředí líbit a usnadní jim pobyt na oddělení,“ uvedla Marie Váchová, primářka dětského a dorostového oddělení mostecké nemocnice. 

Náklady na rekonstrukci herny, uskutečněné ve spolupráci s litvínovskou designérkou Klárou Pompovou, činily 90 000 Kč. Náklady na vyzdobení chodby dosáhly 200 000 Kč. V předchozích letech NACH pro mostecké dětské a dorostové oddělení realizovala projekty Herna a jídelna pro větší děti, Příjem pacientů, Čekárna v ambulantní části oddělení, celkem za přibližně 860 000 Kč.

„Přízně Nadace Archa Chantal a v souvislosti s ní i podpory měst Most a Litvínov si velmi ceníme a moc za ni děkujeme. Zvláště pro nejmenší pacienty je totiž důležité, aby pobyt v nemocnici byl pro ně co nejméně stresující. A k tomu všechny realizované projekty jednoznačně přispívají,“ vyzdvihl Pavel Markalous, ředitel Nemocnice Most, o.z.

Nemocnice v Mostě je druhou největší ve společnosti Krajská zdravotní. Na zdejší dětské a dorostové oddělení míří malí pacienti nejen z Mostecka, ale také z přilehlých regionů.

Autor / zdroj: Petr Sochůrek

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.