AKTUÁLNĚ / Zdravotnictví

Příjem litoměřické nemocnice Krajské zdravotní se stal pro pacienty přehlednější
 
Autor / zdroj foto: Krajská zdravotní, a.s.

Litoměřice

Příjmová pracoviště s pohotovostí a chirurgickou ambulancí v litoměřické nemocnici se stala pro příchozí pacienty díky výraznějšímu směrování a značení přehlednější. Přesvědčit se o tom může každý, kdo do nemocnice přes prostory v 1. nadzemním podlaží pavilonu C s nějakým zdravotním problémem přichází.

„Prostory jsme upravili tak, aby se pacienti, kteří sem přijdou, mohli rychle orientovat. Chápeme, že jsou rozrušeni, protože mají pochopitelně starost o své zdraví či o zdraví nejbližších. Proto jsme prostory vymalovali, prosvětlili, zpřehlednili a zvětšili nápisy. Když jste ve stresu, většinou je přehlédnete a klepnete na první dveře. Tři hlavní segmenty urgentní a plánovaný příjem, pohotovost pro dospělé a chirurgickou ambulanci jsme výrazně označili tak, aby bylo pro klienty jasné, do kterých dveří směřovat. Změny přinášejí lepší komfort i pro zdravotníky, díky kamerám mohou dění v čekárně sledovat a v případě pacientů ve viditelně velmi špatném stavu ihned zasáhnout,“ přiblížil Ing. Vladimír Kestřánek, DiS., MBA, ředitel Nemocnice Litoměřice, o.z.

Upravené prostory příjmu litoměřické nemocnice si prohlédli představitelé vedení Krajské zdravotní, a.s., (KZ) předseda představenstva MUDr. Ondřej Štěrba, místopředseda představenstva MUDr. Leoš Vysoudil, MBA, a generální ředitel MUDr. Petr Malý, MBA, i starosta Litoměřic Ing. Radek Löwy a radní Tomáš Sarnovsky.

„Nápad na toto vylepšení vzešel z našich setkání se spoluobčany. Následně jsme ho zpracovali a iniciovali schůzku s vedením nemocnice a vedením Krajské zdravotní, doktory Štěrbou a Vysoudilem. Společně jsme si pak prošli původní prostory a řekli si, co se nám nelíbí, a co je třeba změnit,“ popsal radní Litoměřic Tomáš Sarnovsky, který je iniciátorem proměny centrálního příjmu.

„Spolupráce s městem, která je na velmi dobré úrovni, si vážíme. Rozvoj nemocnic spravovaných společností Krajská zdravotní je pro nás spolu se zajištěním dostupnosti kvalitní zdravotní péče pro obyvatele regionu hlavním úkolem a prioritou. V Litoměřicích připravujeme modernizaci stanic léčebny dlouhodobě nemocných a rekonstrukci interny, modernizaci porodnice a dostavbu urgentního příjmu,“ nastínil MUDr. Ondřej Štěrba, předseda představenstva KZ.

Jednou z možností pro nový urgentní příjem, dosud ve fázi studie, je přístavba k pavilonu C, kde se nachází současný centrální příjem. Jeho budování by podle současných odhadů, jak uvedl generální ředitel KZ, mohlo začít na jaře roku 2024. „Počítáme s náklady na stavbu zhruba 350 milionů, se zdravotnickou technikou pak asi půl miliardy korun. Část by hradil Ústecký kraj, který je jediným akcionářem Krajské zdravotní, a další financování by šlo z dotačních titulů,“ uvedl MUDr. Petr Malý, MBA.

Autor / zdroj: -cra-

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.