VOLNÝ ČAS / Pod širým nebem

Velká Úpa zrekonstruovala Oranžové hřiště
Velká Úpa zrekonstruovala Oranžové hřiště. 
Autor / zdroj foto: Šárka Lapáčková Beránková

Pec pod Sněžkou

Zrekonstruované hřiště ve Velké Úpě slouží místním i turistům. Na opravu přispěla Nadace ČEZ částkou 300 tisíc korun.

V centru Velké Úpy, části Pece pod Sněžkou, bylo zrekonstruováno dětské hřiště. To slouží nejen místním dospělákům a dětem, ale i turistům, kterých do Krkonoš míří velké množství.

„Hřiště již nutně potřebovalo opravit. Chodí sem nejen děti, ale je i místem setkávání spoluobčanů a konání různých akcí. Příspěvek od Nadace ČEZ nám pomohl pořídit nové herní prvky,“ pochvaluje si starostka obce Ilona Karlíková.

Hřiště je situováno do klidné části obce mimo hlavní silnici za řekou, je dobře viditelné a nedaleko je i parkoviště. Pobyt je zde bezpečný a rodiče mají své ratolesti pod kontrolou.

Z příspěvku od Nadace ČEZ obec pořídila nové herní prvky, houpadla, houpačky, šplhací sestavu i skluzavkový domeček. Zvládlo se i oplocení a informační cedule.

Hřiště je volně přístupné. V blízkosti se pořádají různé akce, pálení čarodějnic, dětský den, Dny s ISZS nebo třeba vánoční mše. Využijí ho i děti, které sem jezdí na školy v přírodě.

Provoz budou zajišťovat Technické služby Pece pod Sněžkou.


Výstavbu dětských, volnočasových i seniorských hřišť podporuje Nadace ČEZ už od svého založení v roce 2002. Jednou z podmínek je dlouhodobý provoz hřišť a dokládání jejich stavu.

Autor / zdroj: Šárka Lapáčková Beránková

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.