AKTUÁLNĚ / Krimi

Pomalu v každém druhém vozidle nalezli celníci drogy
 
Autor / zdroj foto: Celní správa ČR

Ústí nad Labem

Bezmála 106 gramů marihuany, téměř čtyři gramy extáze a jeden gram kokainu zajistili ústečtí celníci o víkendu při silniční kontrole.

Celníci v pátek a v sobotu zaujali stanoviště na periferii krajské metropole a svou kontrolní činnost zaměřili na přepravy vybraných výrobků a zboží uniklé celnímu dohledu. Při kontrolách vozidel a jejich osádek jim pomáhali služební psi vycvičení na vyhledávání zájmových komodit.

Během dvou dnů se celníkům podařilo při silničních kontrolách odhalit bezmála 106 gramů marihuany, téměř čtyři gramy extáze a více než jeden gram kokainu. Čtyři případy celníci kvalifikovali jako podezření ze spáchání trestného činu a pět případů jako jednání mající znaky přestupku. Většina osádek kontrolovaných vozidel mířila na 2. ročník hudebního festivalu Under the Bridge. Celníci případy na místě předali policistům z Obvodního oddělení Trmice k dalšímu šetření.

Hlídky celníků také zjišťovaly u kontrolovaných osob, zdali nemají v Centrální evidenci přeplatků a nedoplatků, nedoplatky za přestupky v dopravě. Od dlužníků celníci vybrali na místě téměř 20 tisíc korun a policistům dále předali jednoho řidiče, kterého načapali za volantem, přestože měl vysloven zákaz řízení.

Od začátku roku evidují ústečtí celníci v rámci silničních kontrol již 98 případů záchytů drog, ve vozidlech či u jejich osádek zajistili bezmála dva kilogramy omamných a psychotropních látek.

Autor / zdroj: Jiří Nejedlý

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.