AKTUÁLNĚ / Krimi

Pád horolezce v Ostrovských skalách
Ilustrační foto. 
Autor / zdroj foto: HS Krušné hory

Krušné hory

Horská služba Krušné hory přijala v pondělí 10. července okolo 9. hodiny večer výzvu s žádostí o spolupráci z dispečinku Záchranné zdravotnické služby Ústeckého kraje. V lezecké oblasti v Ostrově u Tisé na skále Kočička došlo při slaňování k pádu horolezce z výšky cca 7 metrů. 

Pád muži způsobil poranění rukou a nohy. “Oblast Ostrovských skal patří z hlediska záchrany k těm hůře dostupným, navíc v této lokalitě je i velmi špatný signál. Z místa pádu se naštěstí lezec o pomoc dovolat dokázal,” komentuje zásah náčelník Horské služby Krušné hory Miroslav Račko.

Po základním ošetření a zafixování nohy ho zasahující horoslužebníci ve spolupráci s posádkou ZZS transportovali k autu zdravotnické služby, kde si ho převzali zdravotníci a nasadili mu další medikaci. Následně muže odvezli k ošetření do nemocnice.

Chtěli bychom touto cestou poděkovat za spolupráci lidem, kteří byli na místě a pomohli nám s transportem raněného horolezce k autu záchranky. Zároveň prosíme turisty i horolezce, aby dbali na dobrou výbavu, nevydávali se do terénu pokud možno sami a nepřeceňovali své síly,“ dodává jeden ze zasahujících záchranářů Horské služby.

Autor / zdroj: Miroslav Račko

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.