AKTUÁLNĚ / Krimi

Závadný kebab i tabákové výrobky
 
Autor / zdroj foto: Celní úřad pro Ústecký kraj

Děčínsko

Ústeckým celníkům se v uplynulých dnech podařilo při silniční kontrole odhalit bezmála tunu masa přepravovaného v nevhodných podmínkách i neznačené tabákové výrobky v hodnotě téměř 400 tisíc korun.

V úterý krátce před 14 hodinou zastavila mobilní hlídka celníků na komunikaci č. II/263 v katastru obce Česká Kamenice nákladní vozidlo Mercedes Benz české imatrikulace. Kontrolou nákladového prostoru celníci zjistili, že se uvnitř nachází 42 kusů balení „zmrazeného“ masa. Podle předložených dokladů se jednalo o 867 kg kebabu, který byl vzhledem k tropickým letním teplotám, přepravován v nevyhovujících podmínkách. Chladící zařízení na vozidle bylo asi nefunkční, jelikož místo přepravní teploty minus 18 stupňů Celsia udávané v dokladech, se teplota v útrobách vozidla pohybovala pocitově v kladných číslech.

Celníci kontaktovali krajskou veterinární správu, do jejíž kompetence podezření z porušení veterinárních předpisů při přepravě živočišných produktů spadá. Ta na místo vyslala své inspektory. Po společné podrobné prohlídce a zjištěných skutečnostech si pracovnice veterinární správy případ na místě převzaly. Zboží zajistily a rozhodly o znehodnocení živočišných výrobků pomoci potravinářské barvy a následné likvidaci v kafilérii.

Zásilka bezmála tuny závadného masa se díky spolupráci obou kontrolních složek ke koncovým spotřebitelům nedostala.

O pár hodin později na komunikaci č. I/62 v katastru obce Hřensko si hlídka celníků vytipovala ke kontrole modré vozidlo zn. Volkswagen Sharan, jehož osádku tvořili dva muži. Celníci na zadních sedadlech a v zavazadlovém prostoru odhalili krabice s cigaretami různých značek a igelitové tašky se zahřívanými tabákovými výrobky. Vše bez platných tabákových nálepek.

Celníci 64 584 kusů cigaret a 1,7 kg zahřívaných tabákových výrobků v hodnotě téměř 400 tisíc korun zajistili.  

Autor / zdroj: Jiří Nejedlý

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.