AKTUÁLNĚ / Aktuálně

Litoměřice mají nový navigační systém
 
Autor / zdroj foto: Eva Břeňová

Litoměřice

Zlepšení funkčnosti, začlenění nových turistických cílů, jejich provázání s webovými stránkami v sekci Turista a sladění s grafickým vizuálem města. To jsou hlavní cíle nového navigačního systému, který v městské památkové rezervaci instalovalo město Litoměřice.

Stávající navigační systém starý dvě desítky let nutně vyžadoval revizi, zkvalitnění a rozšíření v souladu s aktuálními potřebami návštěvníků města. „V Litoměřicích je celá řada turistických atraktivit, které do něj nebyly zahrnuty,“ upozornil starosta Radek Löwy.

Nový systém, kdy použitý materiál a vzhled byl konzultován také s památkáři, díky své variabilnosti umožní i případné další začleňování nových míst.

„Nyní je tvořený 18 pozicemi, které odkazují na 44 turistických cílů,“ uvedla vedoucí odboru komunikace, marketingu a cestovního ruchu městského úřadu Eva Břeňová.

S ohledem na zákony související s dopravou a vlastnictví pozemků však nebylo možno instalovat značení vždy tam, kam by bylo potřeba. Stalo se tak proto pouze v místech, která již tomuto účelu sloužila. Některá nefunkční byla odstraněna.

Projekt „Pořízení navigačního systému pro účastníky cestovního ruchu“ byl finančně podpořen Ministerstvem pro místní rozvoj z Národního programu podpory cestovního ruchu v regionech.

Autor / zdroj: Eva Břeňová

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.