AKTUÁLNĚ / Aktuálně

Policisté budou v Litoměřicích zabavovat registrační značky neplatičům pokut
Ilustrační foto. 
Autor / zdroj foto: MP Litoměřice

Litoměřice

To, co již přes rok úspěšně funguje v rámci celé republiky, se bude od 1. května praktikovat také v Litoměřicích. Strážníci městské policie budou v případě podezření na spáchání přestupku zastavovat vozidla, a při zjištění, že patří neplatičům pokut, dojde na místě k jejich vymáhání. Pokud tak neučiní, bude jim odebrána registrační značka, případně nasazena „botička“.

„Věříme, že se touto cestou podaří snížit počet neplatičů pokut. V současné době evidujeme v této souvislosti 2 026 pohledávek za 18 850 000 korun,“ poukázala na smysl tohoto kroku Martina Skoková, vedoucí právního úseku odboru Kancelář starosty a tajemníka Městského úřadu v Litoměřicích. 

V případě, že řidič na místě zastavení vozidla pokutu neuhradí, bude tak moci následně učinit několika způsoby. V hotovosti nebo prostřednictvím platebního terminálu na hlavní pokladně městského úřadu na Mírovém náměstí, na pokladně odboru dopravy v Topolčianské ulici nebo na služebně městské policie, kde bude úhrada zjištěna ihned, a rovnou tak může dojít k navrácení registrační značky. 

Dále bude možné pokuty hradit bankovním převodem na účet správce daně č. 94-3511580207/0100 (variabilní symbol bude přidělen), prostřednictvím Portálu občana po přihlášení pod identitou občana (úhrada QR kódem nebo platební bránou) nebo na dotaz na telefonních číslech 416 916 306, 416 916 307 a 416 916 407 (právní úsek odboru kanceláře starosty a tajemníka). V těchto případech budou úhrady zjištěny do několika dnů. 

V rámci České republiky mají od roku 2022 právo zastavovat vozidla neplatičů pokut také státní policisté a celní správa. Za 12 měsíců praxe se jim podařilo vybrat téměř 16 milionů korun, z toho více než šest milionů bylo na nedoplatcích za již dříve uložené dopravní pokuty. 

Autor / zdroj: Radim Tuček

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.