AKTUÁLNĚ / Aktuálně

Otevření otrokovického pumptracku se zúčastnili jezdci z Česka I Slovenska
 
Autor / zdroj foto: Lenka Vaculová

Otrokovice

Závody uspořádané v rámci slavnostního otevření nové pumptrackové dráhy přilákaly do Otrokovic jezdce z Česka i Slovenska. Mezinárodní závod zahájili přestižením pásky starostka města Otrokovice Hana Večerková a místostarosta Petr Ťopek.

Otevření nové části Free time zóny Trávníky se lidé dočkali téměř na den přesně rok poté, co byl spuštěn provoz na skateparku. Zatímco na pumptracku poměřili dokonalost techniky a rychlost projetí borci na kolech, na skateparku se konaly závody koloběžek. Celá Free time zóna tak doslova ožila. Zatímco sportoviště patřila mladým, nad jejich dovednostmi se často tajil dech divákům všech věkových kategorií. „Velmi mě těší, že se nám do Otrokovic podařilo přinést zábavu pro náctileté, kterým prostor pro vyžití často chybí. Rok fungující skatepark je denně plný sportovců, kteří pracují na tom, aby naučenými triky zaujaly své vrstevníky. Pohyb ve všech jeho podobách je pro každého velkým přínosem a zejména dospívající mládež v dnešní době tíhne spíše k technice. O to větší mám radost, když vidím, že je areál denně zaplněn těmito nadšenci, kteří by se jinak pravděpodobně toulali po sídlišti nebo seděli zavření doma s telefony, tablety a počítačovými hrami,“ vyzdvihla přínos nově otevřeného sportoviště otrokovická starostka Hana Večerková.

Volnočasový areál v blízkosti dětského dopravního hřiště začalo město budovat v roce 2020. Moderní betonový skatepark se řadí ke špičkám v republice. Radnici jeho výstavba vyšla na 6,7 milionu korun. Stejně tak 283 metrů dlouhá asfaltová pumtracková dráha je jedinečná právě svou délkou i povrchem s vyznačenou trasou optimální jízdy. Na její vybudování muselo město ze svého rozpočtu vynaložit 4,3 mil. korun. Radnice v této lokalitě ale s investicemi nekončí. „Celý areál by měl být v příštím roce doplněn ještě o parkourové hřiště a slackline zónu, které v širokém okolí také chybí. Těmito stavbami získá sportoviště další rozměr. V Česku není moc míst tohoto typu, které by nabízely možnost vyžití v rámci free disciplín v průběhu celého roku s přístupem zcela zdarma,“ uzavřela Hana Večerková.

Autor / zdroj: Lenka Vaculová

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.