KAM NA VÝLET / Muzea a skanzeny

Základní objekt muzea Na Kočičáku, jehož zahájení rekonstrukce se váže k roku 1998 a je nedílnou součástí prohlídek.
Muzeum se zabývá obdobím první republiky. Pilířem jsou objekty lehkého opevnění na Kočičáku
Základní objekt muzea Na Kočičáku, jehož zahájení rekonstrukce se váže k roku 1998 a je nedílnou součástí prohlídek. 
Autor / zdroj foto: kocicak.cz

Muzeum čs. opevnění z let 1936–1938 „Na Kočičáku“ / Blatno

Muzeum čs. opevnění z let 1936–1938 „Na Kočičáku“ se zabývá obdobím první republiky. Pilířem muzea jsou objekty lehkého opevnění na Kočičáku a okolí města Chomutova, které jsou spíše symbolem zániku tohoto krátkého období našich dějin. Muzeum postupně rozšiřuje počet zrekonstruovaných pevnostních objektů a chce vytvořit z pevností v okolí města Chomutova významnou památku na Československo před II. světovou válkou.

Muzeum čs. opevnění z let 1936-1938 „Na Kočičáku“, je spravováno stejnojmenným spolkem. Svou činnost směřuje k rozvoji vzdělanosti veřejnosti v oblasti národních dějin.
Zabývá se konkrétně obdobím let 1918–1938, respektive obdobím tzv. „první republiky“. Pilířem muzea jsou objekty lehkého opevnění na Kočičáku a okolí města Chomutova, které jsou spíše symbolem zániku tohoto krátkého období našich dějin, nicméně naučná stezka a odborný výklad průvodců muzea zahrnuje také téma zrodu Československé republiky a veškerá fakta týkající se těchto necelých tří výjimečných dekád 20. století.

Muzeum čs. opevnění z let 1936-1938 „Na Kočičáku“ svou ojedinělou koncepcí zrekonstruovaných objektů lehkého opevnění, určených původně pro bezprostřední obranu Československé republiky, demokracie a svobody jejích občanů, dnes oslovuje všechny generace.
Prohlídek s odborným výkladem se pravidelně zúčastňují senioři, rodiny s dětmi, ale také celé třídy základních a mateřských škol, či dětská volnočasová sdružení, se kterými muzeum aktivně spolupracuje (Junák, Pionýr, DDM Chomutov, dětské domovy, atd).

Muzeum v posledních letech postupně rozšiřuje počet zrekonstruovaných pevnostních objektů a jeho závazkem je vytvořit z pevností v okolí města Chomutova významnou památku na Československo před II. světovou válkou. 

Prohlídky
Muzeum čs. opevnění z let 1936–1938 „Na Kočičáku“ z.s. si pro své návštěvníky a příznivce připravilo další unikátní novinku v podobě mimořádných prohlídek. Mimořádné prohlídky a tematické výlety doplňují již stávající prohlídky pevností na Kočičáku. Nové prohlídky jsou určené především pro skupiny o minimálním počtu 6 – 7 osob a jsou vhodné pro turisty, přátele, skupiny zájemců a příznivců vojenské historie a malé firemní výlety.

Základním kamenem těchto prohlídek tvoří zkušení průvodci muzea Na Kočičáku, kteří mají zkušenosti i ze zahraničních expedic (Norsko, Dánsko, Polsko, Francie, Slovinsko, Švýcarsko). Dopravu osob na tematické výlety zajišťuje minibus Ford Transit. 

Mimořádné prohlídky:
1. Otevření muzea mimo pravidelný termín
Jedná se o zpřístupnění pevností muzea Na Kočičáku na objednávku mimo pravidelné termíny otevření.
Délka prohlídky: 60 minut
Minimální počet osob: 6
Cena: Dospělý 50,- Kč/Děti 20,- Kč

2. Prohlídka po linii nad městem Chomutovem
Rozšířená standardní prohlídka muzea Na Kočičáku o procházku po pevnostní linii nad městem Chomutovem. Cílem prohlídky je ukázka a návštěva linie z roku 1938 složená z polního opevnění, překážek a pevností z let 1936–1937
Délka prohlídky: 120 až 180 minut
Délka trasy: zhruba 4 km
Minimální počet osob: 6
Cena: Dospělý 100,- Kč/Děti 50,- Kč

Více informací včetně aktuálních akcí, provozní doby a cen vstupného najdete na webu Muzea čs. opevnění z let 1936–1938 „Na Kočičáku“.

Autor / zdroj: -red -

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.