Magazín / ARCHÍV

Titul Česká astrofotografie měsíce za duben 2022 získal snímek „Carina a sopka“
Mlhovina Carina, sopečný ostrov La Palma i samotný kráter vulkánu Cumbre Vieja, to vše se vešlo vítězi dubnového kola soutěže Česká astrofotografie měsíce do jednoho fotografického příběhu.
V konzervách s rajčaty testy odhalily zdraví škodlivé látky
Rajčata jsou základem pro celou řadu oblíbených italských pokrmů a asi jen málokteré dítko ohrne nos nad „červenou omáčkou“ s těstovinami. O to závažnější je zjištění, že téměř třetina konzerv s nasekanými rajčaty, které nechala testovat spotřebitelská organizace dTest, obsahovala rizikové látky.
Litovel Moravan slaví čtyřicátiny retro edicí
Litovel Moravan letos slaví kulaté výročí. Pivovar Litovel k této slavnostní příležitosti přichází s retro edicí, která se inspirovala původní etiketou. Patronem receptury tohoto piva je dnes již emeritní sládek pivovaru Miroslav Koutek.
Jak na očistu našich ledvin?
Ledviny v našem těle plní řadu důležitých funkcí a některé z nich, jako třeba ta očistná, jsou životně důležité. Jakou údržbu však potřebují ledviny samotné, aby mohly bezchybně fungovat?
Výskyt duševních onemocnění dále roste. Po covidu přišla válka a na odborníka se stále čeká i měsíce.
Duševní zdraví mnoha Čechů je nyní podlomeno. Podepsal se na nich covid, a navíc válečný konflikt na Ukrajině. Psychologové hlásí až trojnásobný nárůst počtu lidí.
Mobilní aplikace E.ON Drive nově nasměruje řidiče elektromobilů k 700 dobíječkám v České republice
Kartou E.ON Drive už mohou řidiči dobíjet u téměř 700 stanic v Česku včetně hlavních sítí. Nově všechny tyto dobíječky najdou v mobilní aplikaci E.ON Drive, která jim pomůže se zorientovat a zjistit všechny informace o stanici ještě před příjezdem.
Podvody při nákupech ojetin
Nedostatek nových aut se projevuje i zvýšeným zájmem o ojetiny. Jsou ale všichni prodejci ojetých vozidel ke svým zákazníkům féroví?
Je třeba se bát zvýšené konzumace vajec?
Kolem vajec a cholesterolu kolují různá tvrzení a mýty. Jak je to doopravdy s cholesterolem ve vejcích, které jsou neodmyslitelně patří k velikonočním svátkům.
Titul Česká astrofotografie měsíce za březen 2022 získal snímek NGC 1579 - Trifid severu a okolí
Mlhovina NGC 1579 "Trifid severu" se nachází v souhvězdí Střelce a zabírá na obloze plochu 12´ x 8´. Její skutečný průměr se odhaduje na 3 až 4 světelné roky.
Papriková polévka
Dnes si připravíme výbornou paprikovou polévku, která má neobvyklou chuť díky pečené zelenině a kešu oříškům.
5 6 7 8 9 10 >

Reklama

Aktivní Dítě

Dnes se stalo

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí