Magazín / ARCHÍV

Odborníci z VFN varují: Křivka dožití obyvatel ČR se poprvé v historii otočila směrem dolů! Přitom náprava je úplně jednoduchá a zvládne ji každý z nás
Po celá desetiletí se v Česku prodlužovala střední délka dožití. U žen se postupně vyšplhala až na 81,9 roku a u mužů na 76,1 roku věku.
V Česku to řidičům projde, v zahraničí ne. Za jaké přestupky může na dovolené přijít překvapivá pokuta?
Specifická silniční pravidla v zahraničí dokáží při cestě na dovolenou nemile překvapit leckterého tuzemského řidiče.
Čtyři nejčastější projevy nemocného srdce v létě
Úžeh, úpal, angína, nebo nemocné srdce? Jak poznat, že jsou lidé pouze přehřátí kvůli horku, nebo že už jim hrozí srdeční kolaps?
Léto a antibiotika? Známe všechna fakta i záludnosti
Onemocnět během léta je za trest. Dobrou zprávou ovšem je, že málokdy je třeba nasadit antibiotika, protože většina infekcí je virová a organismus si s nimi dokáže poradit.
Desatero správné lékárničky
Zdravotní komplikace dokážou znepříjemnit nejednu dovolenou. Základem každé cesty ať už do zahraničí, nebo po Česku je proto dobře nachystaná lékárnička.
Titul Česká astrofotografie měsíce za červen 2022 získal snímek Kočičí oko
Mlhovina „Kočičí oko“ je známá svými úžasnými strukturami plynných obálek, oblouků a vzorů. Zatímco ty vzdálenější jsou poměrně snadno vysvětlitelné odvrháváním hmoty z „umírající“ centrální hvězdy, vznik těch nejúžasnějších vnitřních struktur stále způsobuje diskuze vědeckého světa.
Autem na dovolenou? 10 tipů, jak ochránit své vozidlo
Cestovatelská sezóna je v plném proudu, a proto Allianz přináší deset tipů a rad motoristům, kteří chtějí do cílové destinace dorazit bezpečně a bez zbytečného stresu. Na co by si tedy řidiči měli dát během dovolené pozor?
Letní Sportka spouští Milionovou bouři. V Čechách díky ní bude sto garantovaných milionářů
Společnost Sazka prostřednictvím loterie Sportka během následujících týdnů rozpustí už počtvrté v historii bonusovou složku Superjackpotu a vytvoří tak rovnou 100 nových milionářů.
Nový český rekord - neuvěřitelných 350 dřepů s 80 kilogramy na ramenou
Až do naprostého vyčerpání bojoval o svůj nový český rekord kulturista Petr Macek z Brumova-Bylnice.
Titul Česká astrofotografie měsíce za květen 2022 získal snímek „M 63“
Galaxie Slunečnice je spirálním hvězdným ostrovem, nacházejícím se v souhvězdí Honících psů na severní obloze. Spolu s tzv. Vírovou galaxií M 51 a několika menšími galaxiemi tvoří jednu galaktickou kupu.
4 5 6 7 8 9 >

Reklama

Aktivní Dítě

Dnes se stalo

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí