Magazín / ARCHÍV

Vědci vyřešili sto let starou botanickou záhadu
Zelený svět, jaký známe dnes, by nevznikl bez změn v uspořádání vodivých pletiv, které umožnily rostlinám vyšší vzrůst a rozšíření i mimo ta nejvlhčí prostředí.
6 doporučení, co udělat s autem před zimou
Na podzim vyžadují auta zvláštní péči. Kdo ji zanedbá, tomu se může přicházející zimní sezóna pěkně prodražit. Následujících šest doporučení mechaniků ze sítě autoservisů ProfiAuto Service pomůže řidičům s přípravou auta na zimu.
Zánět močového měchýře se objevuje opakovaně. Předcházejte mu i s pomocí bylinek
Zánět močového měchýře umí pěkně potrápit. Provází ho pálení při močení, pocit neustálého nucení na toaletu, v závažnějších případech i krev v moči, bolest podbřišku nebo zvýšená teplota.
Vědci popsali nový druh jepice z baltského jantaru
Až 47 milionů let stará může být jepice, která v období třetihor uvízla v kapce pryskyřice a díky tomu se dochovala ve fantastických detailech do dnešních dnů.
Slavíme 30. výročí léčby gama nožem v ČR
Nemocnice Na Homolce si v letošním roce připomíná 30. výročí od začátku unikátní léčby Leksellovým gama nožem – radiochirurgické metody určené k léčbě nitrolebních nádorů, cévních malformací, řady funkčních onemocnění centrální nervové soustavy (např. bolest, třes) a onemocnění oka.
Varikokéla, obezita a zlomy v DNA aneb Nejčastější příčiny mužské neplodnosti
Nemožnost páru zplodit dítě připisovali v minulosti lidé především ženám. Dnes se však již ví, že se stejnou měrou týká také mužů.
Moderní léčba je šancí na delší a plnější život s metastatickou rakovinou prsu
Nejčastějším nádorem u žen ve vyspělých zemích – karcinomem prsu, ročně onemocní přibližně 7500 Češek. Nádorové buňky se mohou šířit do okolí, do lymfaticky´ch uzlin i do jiny´ch orgánů.
Nová dobíjecí stanice je sice mini, kadaňské e-motoristy ovšem potěší
Malá, ale naše; to mohou nyní s úsměvem konstatovat kadaňští e-motoristé, jimž vyšla vstříc ČEZ Teplárenská a ve spolupráci s útvarem čistých technologií ČEZ nechala na výměník v Sukově ulici nainstalovat malou dobíjecí stanici pro elektromobily – wallbox.
Čeští řidiči nedodržují při jízdě bezpečnou vzdálenost, na vybraných dálnicích jim má pomoci nové značení
Nedodržování bezpečné vzdálenosti od ostatních vozidel patří k nejčastějším příčinám dopravních nehod. Navíc zhoršuje následky nehod, které mají jinou přímou příčinu, jako je například nevěnování se řízení či nepřiměřená rychlost.
Babí léto přinese pravidelnou podzimní invazi slunéček
Konec týdne slibuje příchod babího léta. S ním přijde i invaze migrujícího hmyzu do našich domácností.
1 2 3 4 5 6 >

Reklama

Aktivní Dítě

Dnes se stalo

HISTORIE

26. ledna 1347

vydal papež Klement VI. v Avignonu bulu, která je dle některých interpretací považována za založení Univerzity Karlovy.

POLITIKA

26. ledna 2013

je Miloš Zeman jako první prezident České republiky volen přímou volbou.

IT

26. ledna 1983

se na trhu objevil legendární tabulkový kalkulátor Lotus 1-2-3.

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí