Kultura / Volný čas / ARCHÍV

Léto na zámku Benešov nad Ploučnicí
Letní prázdniny se nezadržitelně blíží a s nimi i mnoho kulturních akcí, které si na státním zámku v Benešově nad Ploučnicí pro návštěvníky přichystali.
Poslední šance vyzkoušet si výcvik astronautů nebo se projít po Měsíci
Největší evropská výstava kosmonautiky Cosmos Discovery v Bratislavě již 2. července končí a na několik let opouští Česko i Slovensko. Poslední šance vydat se do kosmu na Incheba Expo Bratislava potrvá již jen pád týdnů. A tak jako do Brna na výstavu před lety přijelo mnoho Slováků, tak i letos do Bratislavy, která je jen hodinu cesty z Brna, přijíždějí za zážitkem Češi, kteří se chtějí projít po Měsíci nebo usednout do kokpitu raketoplánu.
Ústecká zoo představí dětem malého hrošíka liberijského
Zoo Ústí nad Labem se pyšní dalším novým druhem, a to hrošíkem liberijským. Hrošík se do ústecké zoo vrátil po dlouhých 18 letech a slavnostně se návštěvníkům představí na akci Den dětí.
Nový formát knih, který myslí na seniory
Na pultech knihkupectví nikoho nepřekvapí nespočet knih určených pro nejmenší čtenáře nebo dokonce pro ty, kteří se ještě nemohou za čtenáře v pravém slova smyslu označovat. Pro opačné věkové spektrum ale speciální nabídka chybí, jako by se ani nepočítalo s tím, že senioři potřebují odlišné knihy.
Čtrnáct zpřístupněných jeskyní zahájilo sezónu a zve na klasické i zážitkové prohlídky
Po zimní pauze, kdy byly některé zavřeny kvůli ochraně hibernujících netopýrů, je již plně a pravidelně otevřeno všech 14 zpřístupněných jeskyní v České republice.
Začalo natáčení nového filmu režiséra Davida Laňky Jedna noc
První klapka nového českého celovečerního filmu Jedna noc padla o prvním dubnovém víkendu v interiéru nevzhledně vyhlížejícího domku v Kladně. Natáčení pokračuje v Ostravě
Velikonoční dílnička v Bílině
Městská knihovna Bílina srdečně zve na velikonoční dílničku pro děti. Přijďte si zasadit velikonoční osení a případně si k němu vyrobit i originální zápich dle vlastní fantazie. Na akci není třeba nosit žádné pomůcky - miska, zemina, osení i potřeby pro výrobu zápichu budou připraveny.
Covidoví plaváčci potřebují doučování
Následky dvouleté covidové přestávky pociťujeme stále. Své o tom vědí i trenéři z dětských plaveckých kurzů. Dva ročníky dětí se neučily plavat vůbec, nebo pouze on-line, a to nestačí. Je na zodpovědnosti rodičů, aby děti zbavili tohoto stigma. Řešením jsou plavecké kurzy, kde se děti naučí plavat a bezpečně se chovat ve vodě i u vody.
Vyberte jméno malému luskounovi
Mládě luskouna krátkoocasého v Zoo Praha přibírá na váze každým dnem, matka Run Hou Tang o něj vzorně pečuje a šestitýdenní samička tak překonala počáteční kritické období. Prvnímu mláděti luskouna v Evropě zdánlivě nic nechybí – až na vhodné jméno! Vybírat ho můžou lidé už nyní na Portálu Pražana, a to bez ohledu na trvalé bydliště.
Kudy, kudy cestička - nová výstava v děčínském muzeu
První letošní výstava je věnována rozmanitostem kartografie v mnoha podobách. Otevřena je pro veřejnost od 9. 2. v běžné provozní době muzea.
1 2 3 4 5 6 >

Reklama

Aktivní Dítě

Dnes se stalo

Doprava

23. května 1926

byla v Brně zahájena pravidelná letecká doprava. Na černovickém letišti přistálo první letadlo Farman-Goliath pro 12 cestujících a následující den vzniklo pravidelné letecké spojení Praha-Brno-Bratislava-Košice. První let na palubě letadla De Havilland absolvovali čtyři cestující.

Hudba

23. května 1829

ve Vídni byl Cyrilu Demianovi udělen patent na tahací harmoniku.

Objevy

23. května 1498

Vasco da Gama obeplouvá Mys dobré naděje a nachází cestu do Indie kolem Afriky.

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí