Zpravodajství / ARCHÍV

Liberec otočil zápas a porazil Teplice 2:1
Utkání bylo plné emocí a zvratů. Slovan nevstoupil do duelu s Teplicemi zrovna šťastně, po čtrnácti minutách hry si vstřelil vlastní branku Michal Sadílek, následně Michael Rabušic neproměnil penaltu.
Ústí se rozešlo s Vlašimí smírně
První bodový zisk mají na svém kontě v letošním roce fotbalisté Vlašimi, kteří uhráli bezbrankovou remízu na půdě severočeského celku FK ústí nad Labem.
K německé národnosti se v Česku hlásí kolem 25 tisíc lidí. Podle odhadů jich tu ale žije mnohem víc
Podle posledního sčítání lidu, domů a bytů, které proběhlo v roce 2011, se k německé národnosti hlásí 18 658 lidí, dalších 6 158 pak uvedlo dvojí národnost, tedy českou a německou. Podle odhadů by ale v České republice mohlo žít až 60 tisíc lidí s německou národností. Zjistit jejich reálný počet by mohlo pomoci blížící se sčítání lidu, domů a bytů.
Čejky australské v ústecké zoo mají mladé
Minulý týden se poprvé vylíhla tři mláďata čejkám australským, v pátek 5. března se ze skořápky vyklubala první dvě a o den později se přidalo třetí. Tento druh je v ústecké zoo chován od roku 2018.
Přes Covid-19 zvládla dialýza v Teplicích nadprůměrný počet transplantací
Ačkoliv počet transplantovaných ledvin v roce 2020 klesl v ČR kvůli pandemii koronaviru zhruba o 10 %, Dialyzační středisko B. Braun Avitum v Teplicích hlásí mimořádná čísla.
Dukla na úvod jara deklasovala Ústí pěti góly
Pět gólů, pět různých střelců a jasné vítězství. Dukla si v prvním jarním kole smlsla doma na Julisce nad Ústím nad Labem, kterému jsme nasázeli „bůra“ a zapsali nejvyšší výhru v sezoně.
Posádky z pražského Yacht Clubu a SK Štětí byly úspěšné na Sicílii
Dvě české posádky třídy 29er se pod vedením trenéra Davida Křížka po povedeném soustředění zúčastnily na Sicílii Regaty Nazionale a zaznamenaly výborné výsledky.
Posádky z pražského Yacht Clubu a SK Štětí byly úspěšné na Sicílii
Dvě české posádky třídy 29er se pod vedením trenéra Davida Křížka po povedeném soustředění zúčastnily na Sicílii Regaty Nazionale a zaznamenaly výborné výsledky.
První pacientka v Ústeckém kraji dostala lék bamlanivimab
Zdravotníci poprvé v Ústeckém kraji aplikovali pacientce infuzi s monoklonálními protilátkami, které mají zabránit přechodu COVID-19 do závažného stavu. Lék bamlanivimab dostala pacientka Infekčního oddělení Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem.
Očkovací centrum litoměřické nemocnice očkuje seniory, učitele i zdravotníky
Již začátkem ledna zahájilo svou činnost očkovací centrum Nemocnice Litoměřice, a.s. Prvními očkovanými zde byli zdravotníci, zaměstnanci nemocnice z pracovišť určených jako prioritní, nyní je okruh zde očkovaných osob mnohem širší.
1 2 3 4 5 6 >

Reklama

Aktivní Dítě

Dnes se stalo

OBJEVY

15. května 1618

potvrzuje Johannes Kepler svůj dříve zavržený objev třetího zákona planetárního pohybu

KULTURA

15. května 1928

se poprvé objevila postavička Mickey Mouse v krátkém černobílém filmu s názvem Plane Crazy.

ZDRAVOTNICTVÍ

15. května 1951

byla v Praze u Apolináře otevřena první protialkoholní záchytná stanice v ČSR a zároveň na světě.

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí