Zpravodajství / ARCHÍV

Pád horolezce v Ostrovských skalách
Horská služba Krušné hory přijala v pondělí okolo 9. hodiny večer výzvu s žádostí o spolupráci z dispečinku Záchranné zdravotnické služby Ústeckého kraje. V lezecké oblasti v Ostrově u Tisé na skále Kočička došlo při slaňování k pádu horolezce z výšky cca 7 metrů.
Pomalu v každém druhém vozidle nalezli celníci drogy
Bezmála 106 gramů marihuany, téměř čtyři gramy extáze a jeden gram kokainu zajistili ústečtí celníci o víkendu při silniční kontrole.
Husitská ulice v Teplicích je částečně uzavřena kvůli rekonstrukci nádraží
V Husitské ulici v Teplicích došlo k částečné uzavírce a původně jednosměrná komunikace je nyní zobousměrněna. Vjezd a výjezd je umožněn pouze z ulice Masarykovy třídy. Práce na komunikaci úzce souvisí s rekonstrukcí teplického nádraží.
Dopravní soutěž mladých cyklistů 2023 zná své vítěze
Družstvo základní školy Medlov z Olomouckého kraje zvítězilo v letošním ročníku Dopravní soutěže mladých cyklistů v kategorii do 12 let. Spolu s družstvem základní školy Černošín z Plzeňského kraje, které skončilo na druhém místě, tak postupují do evropského finále dopravní cyklistické soutěže. Ve starší kategorii do 16 let vyhrálo družstvo základní školy Libčany z Královéhradeckého kraje, druhé místo obsadilo družstvo opět ze základní školy Černošín z Plzeňského kraje.
Herna a chodba dětského oddělení v mostecké nemocnici se proměnily díky Nadaci Archa Chantal
Herna a chodba stanice kojenců a malých dětí na Dětském a dorostovém oddělení s perinatologickým centrem Krajské zdravotní, a.s. – Nemocnice Most, o.z., se proměnily novými prvky a pestrými barvami.
Mezi vítězi kuchařské soutěže pro děti jsou dva týmy z Brna a jeden hustopečský
Finále Zdravé 5 vyvrcholilo na konci května kuchařským kláním v Praze, kde se v pěti kategoriích utkalo 15 nejlepších týmů z celé republiky. Brněnské Včeličky ze školky Hudcova vyhrály mezi dětmi z mateřských škol. Další dva školní týmy z jihu Moravy si vyvařily svých kategoriích bronz. Celkově se do jedenáctého ročníku soutěže přihlásilo rekordních 330 týmů.
Na Litoměřicku se objevila ptačí chřipka
Na Litoměřicku, konkrétně v areálu společnosti Mondi ve Štětí, se objevila ptačí chřipka (aviární influenza). Potvrzena byla u uhynulých racků chechtavých.
Transfuzní oddělení v ústecké nemocnici spouští online objednávací systém pro dárce krve
Transfuzní oddělení Krajské zdravotní, a.s. – Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o.z., spouští online objednávací systém pro dárce krve z Ústí nad Labem. Dárci krve z Teplic se mohou online objednávat už od března, dárci plazmy od začátku letošního roku.
Policisté budou v Litoměřicích zabavovat registrační značky neplatičům pokut
To, co již přes rok úspěšně funguje v rámci celé republiky, se bude od 1. května praktikovat také v Litoměřicích. Strážníci městské policie budou v případě podezření na spáchání přestupku zastavovat vozidla, a při zjištění, že patří neplatičům pokut, dojde na místě k jejich vymáhání. Pokud tak neučiní, bude jim odebrána registrační značka, případně nasazena „botička“.
Mladí pekaři se utkali v soutěži Pekař roku 2023 junior
Poslední březnové úterý a středu proběhl již 25. ročník soutěže Pekař roku v kategorii junior. Finále se zúčastnilo deset nejlepších studentů z potravinářských škol a učilišť z celé České republiky.
1 2 3 4 5 6 >

Reklama

Aktivní Dítě

Dnes se stalo

Vynálezy

6. prosince 1877

nahrál Thomas Alva Edison první záznam na fonograf - první přístroj na nahrávání a reprodukci hlasu.

Vzdělávání

6. prosince 1774

zavádí Marie Terezie povinnou školní docházku.

Technika

6. prosince 1930

byla na Šumavě uvedena do provozu přečerpávací vodní elektrárna Černé jezero.

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí