VĚDA A TECHNIKA / Auto-moto

Nová dobíjecí stanice je sice mini, kadaňské e-motoristy ovšem potěší
Dobíjecí stanici pro elektromobily – wallbox v Kadani. 
Autor / zdroj foto: Ota Schnepp

Chomutovsko

Malá, ale naše; to mohou nyní s úsměvem konstatovat kadaňští e-motoristé, jimž vyšla vstříc  ČEZ Teplárenská a ve spolupráci s útvarem čistých technologií ČEZ nechala na výměník v Sukově ulici nainstalovat malou dobíjecí stanici pro elektromobily – wallbox.

Do nové podoby se postupně snaží revitalizovat své výměníky ČEZ Teplárenská ze Skupiny ČEZ. Nejenže je odívá do hávu šedo-oranžové fasády, ale v jejich bezprostřední blízkosti vysazuje i novou zeleň a na některé instaluje různé zajímavé vychytávky pro veřejnost. Hned dvě z nich se již nacházejí na Chomutovsku, konkrétně v Jirkově a Kadani. Zatímco v prvním případě se vloni společnost zaměřila na enviromentální výchovu dětí, ve druhém v duchu Čisté Energie Zítřka na majitele elektromobilů.

„Kadaňská výměníková stanice v Sukově ulici se již v loňském roce dočkala nového kabátu. V jejím případě jsme se rozhodli využít nabídky útvaru čistých technologií ČEZ a na boční zeď směrem do ulice nechali teď v září nainstalovat malou dobíjecí stanice pro elektromobily. Wallbox je už zprovozněn, teď jen záleží na místních e-motoristech, kdy si k němu najdou cestu,“ říká Šárka Vinklerová, místopředsedkyně představenstva ČEZ Teplárenské. 

Stejně jako v případě interaktivního jirkovského výměníku, jehož dvě strany jsou zakryty panely přibližující přírodu a v ní volně žijící ptactvo, je i kadaňský wallbox prubířským kamenem. „Postupně revitalizujeme všechny naše výměníkové stanice. Většina z nich bude mít ve finále nový vzhled, tedy šedo-oranžovou fasádu, což je jasná identifikace objektů ČEZ Teplárenské v regionech, kde působí. Na frekventovaných místech bychom rádi časem na některé výměníky postupně nainstalovali „něco“, co bude k užitku všem ostatním,“ uzavírá Šárka Vinklerová. 

Autor / zdroj: Ota Schnepp

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.