VOLNÝ ČAS / Zoologické zahrady

Novoroční mláďata v ústecké zoo
Jehně ovce kamerunské hnědé. 
Autor / zdroj foto: Ingrid Veselá Volfová

Ústí nad Labem

Příchod nového roku se v ústecké zoologické zahradě nesl v netradičním duchu. Areál zoo je i nadále z důvodů bezpečnostních opatření Ministerstva zdravotnictví pro veřejnost uzavřen. Chod v zoo neustává a péče o zvířata zůstává prioritou, odměnou za chov zvířecích druhů jsou narozená mláďata.

„Prvním novoročním přírůstkem se stal 2. ledna malý beránek u ovcí kamerunských, o tři dny později ho následovala samička a následující den se k nim přidaly dvě samičky. Díky dalším dvěma jehňatům z konce minulého roku obývá expozici Venkovských dvorek celkem šest malých oveček. Tyto odchovy pro nás nejsou překvapením, neboť ovce kamerunské se úspěšně rozmnožují pravidelně, a právě přelom roku je obdobím, kdy přicházejí mláďata na svět,“ informuje tiskový mluvčí Matěj Kynšt. Ovce kamerunské jsou mezi návštěvníky, a především dětmi, velmi populární. Jejich průchozí výběh je možné navštívit a jako jediná zvířata chovaná v zoo je mohou návštěvníci pohladit a nakrmit připravenými granulemi z blízkých automatů. Tento africký druh ovcí je často zaměňován za kozy, kterým se podobají absencí vlny.

Začátek nového roku je ideální příležitostí k rekapitulaci toho uplynulého, během kterého se událo mnoho zajímavých a významných odchovů. „Velkou radost nám udělala dvojčata nosálů bělohubých, která jsou již druhým úspěšných odchovem u tohoto druhu, jehož počátky se v naší zoo datují do roku 2016. Po více než pěti letech jsme přivítali mládě pandy červené. Jeho rodiče jsou nově sestavený pár, ve kterém panuje harmonie, a již po pěti společných měsících zplodili prvního společného potomka. V neposlední řadě připomeňme osly somálské, kteří v září loňského roku přivedli na svět dva hřebečky. Osli somálští jsou v současnosti jedni z nejohroženějších velkých savců planety,“ shrnuje Matěj Kynšt.

„Doufáme, že brány zoologické zahrady se pro veřejnost brzy otevřou a my budeme moci návštěvníky opět přivítat. Věříme, že i letošní rok přinese své plody v podobě mnoha zajímavých odchovů a společných zážitků s našimi němými přáteli,“ zakončuje Kynšt.

Autor / zdroj: Matěj Kynšt

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
hanakservis
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.