EKONOMIKA / Práce a kariéra

Zlínský kraj rozdělí mimořádné dotace zaměstnancům v sociálních službách
Ilustrační foto. 
Autor / zdroj foto: isifa/thinkstock.com

Zlínský kraj

Za nasazení při plnění mimořádných úkolů v době epidemie Covid-19 dostanou pracovníci sociálních služeb odměny. Mezi 13 příspěvkových organizací poskytujících sociální služby kraj rozdělí celkem 107,67 milionu korun.

„Dotace rozdělíme mezi 13 příspěvkových organizací, které vyplatí svým zaměstnancům odměny za práci ve ztížených podmínkách souvisejících s epidemií Covid-19. Zlínský kraj dále na výzvu Ministerstva práce a sociálních věcí podal žádost o dotaci na mimořádné odměny pro pracovníky krajského úřadu vykonávající činnosti v oblasti sociálně-právní ochrany dětí pro rok 2021. Také tito pracovníci přicházejí v době epidemie do soustavného přímého osobního kontaktu s jinými fyzickými osobami a za velké nasazení při plnění mimořádných úkolů si odměnu rozhodně zaslouží,“ řekla statutární náměstkyně hejtmana Hana Ančincová, zodpovědná za oblast sociálních věcí.

Dotace ve výši 107,67 milionu korun kraj rozdělí mezi tyto příspěvkové organizace: Centrum ÁČKO, Dětské centrum Zlín, Centrum poradenství, Domov na Dubíčku, Dům sociálních služeb Návojná, Domov pro seniory Loučka, Domov pro seniory Luhačovice, Domov pro seniory Lukov, Domov pro seniory Napajedla, Domov pro seniory Burešov, Sociální služby pro osoby se zdravotním postižením, Sociální služby Uherské Hradiště a Sociální služby Vsetín.

U Krajského úřadu Zlínského kraje se jedná o žádost o dotaci pro 8 pracovníků z Odboru sociálních věcí, oddělení sociálně-právní ochrany. Celková částka žádosti o dotaci včetně odvodů na sociální a zdravotní pojištění činí 220 902 korun.

Autor / zdroj: Adéla Čuříková

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
hanakservis
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.