VOLNÝ ČAS / Pod širým nebem

Se Zdeňkem Tyllerem na Festival ptactva

Vsetín

Spojení příjemné procházky s poznáním života ptáků kolem nás nabízí tradiční Festivaly ptactva s Muzeem regionu Valašsko. V sobotu 1. října se můžete vydat se zoologem Zdeňkem Tyllerem (na snímku) k Choryňským rybníkům, v neděli 2. října do Panské zahrady v centru Vsetína.

Akce je součástí mezinárodní kampaně BirdLife International. Muzeum regionu Valašsko v rámci ní pořádá setkání na dvou tradičních místech.

V sobotu 1. října vyrazí účastníci na procházku z vlakového nádraží ve Lhotce n. B. (sraz 8.45 hod., vlak z Val. Meziříčí vyjíždí 8.30 hod.) k Choryňským rybníkům. „Cestou i na místě se dozvíte spoustu zajímavostí z oblasti ornitologie a ekologie, životních strategií ptáků či odchytu a kroužkování ptáků,“ sdělil kurátor akce Zdeněk Tyller. Pozor, za trvalého deště se akce nekoná.

V neděli 2. října proběhne Festival ptactva na Vsetíně. Sraz je tradičně v 8 hod. u vstupu do Panské zahrady ze strany od náměstí Svobody. „Během vycházky si povíme zajímavosti o životě pozorovaných ptáků. Podle zájmu účastníků se můžeme projít i podél řeky Bečvy a nakonec k zámku,“ uvedl Tyller. V tomto případě je připravena i „mokrá varianta“, kdy by byl sraz v 8 hod. na zámku Vsetín. „Do obou akcí může silně promluvit počasí a občas je těžké odhadnout, jestli se uskuteční či ne. Pokud si nebudete jisti, volejte na tel. 775 284 222,“ doplnil na závěr Tyller.

Více informací najdete na našich stránkách www.muzeumvalassko.cz.

Autor / zdroj: Jiří Koňařík


Zoolog Zdeňek Tyller.
Zoolog Zdeňek Tyller. 
Autor / zdroj foto: Jiří Koňařík

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.