VOLNÝ ČAS / Pod širým nebem

Rožnov zmodernizoval veřejné sportoviště u základní školy 5. května
Sportoviště u ZŠ 5.května. 
Autor / zdroj foto: Petra Graclíková

Rožnov pod Radhoštěm

Zástupci vedení města slavnostně otevřeli sportovní hřiště u základní školy 5. května. Zmodernizované a zcela zrekonstruované hřiště budou moci využívat nejen žáci základní školy, ale také široká veřejnost. Modernizace veřejného víceúčelové sportoviště byla financována částkou přes 12 milionů Kč. Nadace ČEZ podpořila rekonstrukci částkou 600 000 Kč, která byla použita na osvětlení sportoviště.

 Velkou investiční akcí byla celková rekonstrukce a modernizace sportovních ploch v prostoru původního sportovního školního areálu základní školy 5. května, které bude sloužit nejen žákům dané školy, ale bude přístupné také veřejnosti. Původní asfaltový ovál byl nahrazen novým se 4 oddělenými běžeckými drahami a je opatřen tartanovým povrchem. Stejně tak se stalo i u asfaltového hřiště, které bylo nahrazeno novým víceúčelovým.  Uvnitř oválu je umístěno fotbalové hřiště a plochy pro ostatní sporty.

„Před sedmi lety, kdy jsme nastoupili do vedení města, byla hřiště v dezolátním stavu. Dali jsme si závazek, že všechna veřejná sportoviště zmodernizujeme a jsem rád, že můžeme říct, že jsme naše předsevzetí splnili,“ uvedl starosta města Radim Holiš. Modernizace veřejného víceúčelové sportoviště byla financována částkou přes 12 milionů Kč. Nadace ČEZ podpořila rekonstrukci částkou 600.000 korun, která byla použita na osvětlení sportoviště.  

Autor / zdroj: Petra Graclíková

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
hanakservis
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.