AKTUÁLNĚ / Krimi

Drogy objevují celníci při silničních kontrolách v Ústeckém kraji často
 
Autor / zdroj foto: Celní úřad pro Ústecký kraj

Ústecký kraj

Od začátku roku evidují ústečtí celníci již 11 případů odhalení omamných a psychotropních látek ve vozidlech či u jejich osádek.

Silniční kontroly byly provedeny konkrétně na Děčínsku, Litoměřicku, Mostecku a Lounsku. Celníci při nich odhalili a zajistili celkem 354 g marihuany, bezmála dva gramy pervitinu, gram amfetaminu, drtičku a další propriety. V odhalování drog celníkům pomáhali i služební psi speciálně vycvičení na vyhledávání omamných a psychotropních látek. 

Jeden z výraznějších záchytů se odehrál v uplynulých dnech, když si mobilní hlídka celníků ve Štětí vytipovala ke kontrole osobní vozidlo Ford Fiesta. Osádku tvořil 21letý řidič a 25letá spolujezdkyně. Jelikož se z vozidla linul marihuanový odér nasadili celníci na kontrolu vozidla služebního psa. Ten označil opěradlo řidiče a zavazadlový prostor.  Celníci poté nalezli ve skleněných dózách i plastových krabičkách téměř čtvrt kilogramu jim známé sušiny s vůní marihuany.

Na další zajímavý případ narazila hlídka koncem ledna, kdy celníci na silnici   I/7 nedaleko obce Chlumčany zastavili bílou dodávku VW transportér, jehož osádku tvořili dva muži ve věku 32 a 37 let. Celníci provedli orientační stěr z interiéru vozidla, který pozitivně reagoval na cannabis a pustili se do důkladné kontroly. V přihrádkách vozidla a oděvních součástkách cestující osádky nalezli celkem 68 gramů marihuany a gram amfetaminu.

Celníci všech 11 odhalených případů držení drog předali na místě přivolaným příslušníkům Policie ČR k dalšímu šetření.

Během loňského roku ústečtí celníci odhalili při silničních kontrolách drogy v 78 případech a zajistili celkem bezmála čtyři kilogramy omamných a psychotropních látek.

Autor / zdroj: Jiří Nejedlý

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.