AKTUÁLNĚ / Krimi

Požár autobusu na ostravském terminálu Hranečník
 
Autor / zdroj foto: HZS Moravskoslezského kraje

Ostrava

Čtyři jednotky hasičů zasahovaly ve čtvrtek 8.4.2021 odpoledne u požáru motoru naftového autobusu Irisbus, který stál prázdný na okraji dopravního terminálu v Ostravě-Hranečníku mimo zastávky. Při hašení se nadýchal kouře řidič, pomáhající kolegovi s hašením. Díky rychlému zásahu hasičů se oheň nerozšířil na další části vozidla, uchránili tak před poškozením celou část pro cestující.

Operační středisko hasičů bylo o požáru parkujícího autobusu mimo nástupní a výstupní plochy pro cestující informováno ve čtvrtek ve 14 hodin. Vznikl pár minut po zastavení vozidla.

Do Hranečníku (městský obvod Slezská Ostrava) ihned vyjely tři jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) – ze stanic Slezská Ostrava, Fifejdy a Zábřeh, společně s nimi jednotka dobrovolných hasičů z Ostravy-Radvanic.

Při příjezdu hasičů hořel motor v zadní části autobusu (v odstavné části dopravního terminálu bez cestujících), přenosnými hasicími přístroji jej již hasili řidič autobusu a jeho kolega. Hasiči požár uhasili během několika minut. Jednoho nadýchaného řidiče odvezla sanitka ZZS MSK do nemocnice. Hasiči také likvidovali pomocí nasákavého sorbentu únik nafty na asfalt odstavné části.

Předběžná škoda byla odhadnuta na 250 tisíc korun. Může za ni technická závada na motoru Irisbusu, která se bude upřesňovat.

Autor / zdroj: Petr Kůdela

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
hanakservis
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.