AKTUÁLNĚ / Doprava

Platnost karet Lítačka končících v roce 2023 se automaticky prodlouží o tři roky
 
Autor / zdroj foto: MHMP

Praha / Středočeský kraj

Držitelé těchto karet se v tomto případě nemusí o nic starat. Karty Lítačka využívané zejména pro cestování v Praze a Středočeském kraji, kterým platnost končí během roku 2023, automaticky o další tři roky prodlouží pražská městská společnost Operátor ICT.

V případě automatického prodloužení platnosti si držitelé karty Lítačka mohou ověřit její aktuální platnost online, a to prostřednictvím přihlášení (registrace) k účtu karty Lítačka na webu pidlitacka.cz, nebo na výdejních místech či telefonicky. OICT rovněž rozešle držitelům této karty, kterých se prodloužení týká, informační e-mail, či SMS zprávu podle toho, jaký kontakt uvedli při pořízení karty.

Prodloužení se týká především těch karet Lítačka, které se začaly vydávat v roce 2019, a také těch vydávaných v roce 2016, které byly prodloužené už v roce 2020. Jejich držitelé s tím však nebudou mít žádné starosti, tzn. nebudou si muset vyřizovat a vyzvedávat novou kartu, ani ji vkládat do validátorů, které se pro tento účel využívaly do konce srpna 2018. Nikomu nevzniknou náklady navíc spojené s vydáváním nových karet.

Podrobné informace k prodlužování platnosti karet jsou k dispozici webu pidlitacka.cz a samozřejmě i na výdejních místech karty PID Lítačka v Praze a Středočeském kraji.

Autor / zdroj: Jana Buraňová

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.