AKTUÁLNĚ / Aktuálně

Děravá střecha radnice v Karolince zřejmě způsobila výpadek počítačů
 
Autor / zdroj foto: Miroslav Urubek

Vedení radnice v Karolince hasí další problémy, které zanedbali v předcházejících letech jejich předchůdci. Pravděpodobně kvůli nedostatečné údržbě střechy městského úřadu (MěÚ) zatekla voda na začátku týdne do budovy a způsobila kolaps serveru počítačů městské agendy.

Obyvatelé Karolinky našli v pondělí 26. února uzavřenu budovu MěÚ. Důvodem byla závažná porucha serveru – počítačů.„Kvůli této poruše jsme byli nuceni uzavřít celý úřad. Nefungovaly počítače, nemohli jsme přijímat a odesílat elektronickou komunikaci, nešly datové schránky, CZechPoint, a tak dále. Celá agenda Měú byla tímto paralyzována,“ vysvětlil starosta města Libor Ptáček. Problém se serverem se podařilo odstranit následující den.

Důvody kolapsu serveru na radnici je předmětem zkoumání. „V tuto chvíli pracujeme s několika variantami. Mohlo se mimo jiné jednat o přetížení elektrických rozvodů, přehřátí serveru nebo o zatečení střechou,“ informoval dále starosta Libor Ptáček.

Vedení radnice podle dalších členů vedení prakticky od počátku svého působení na radnici řeší zanedbané záležitosti svých předchůdců. „Také tato havárie nás utvrzuje v tom, že se v minulosti přehlížela údržba stávajících budov a zařízení v majetku města. Řešíme prakticky na týdenní bázi poruchy vodovodního řadu, opravujeme závažné poruchy a zanedbané stavy, které se na nás doslova hrnou ze všech stran,“ říká radní Vlastimil Rapant, který má oblast nemovitostí a investic v městské radě na starost. Připomíná také, že už vloni na podzim řešili havarijní stav střechy u jednoho z bytových domů. „Nyní je na řadě právě střecha městského úřadu. Člověk nemusí být zrovna velký odborník, aby poznal, že není v pořádku,“ říká radní Vlastimil Rapant.

Vedení města podle něj už začalo s přípravou oprav střechy radnice na podzim. „Teď i díky příznivému počasí můžeme reálně uvažovat, že opravu co nejdříve zahájíme. Musíme obrousit staré vrstvy nátěrů, odstranit mastnotu a udělat nátěry nové,“ přiblížil nadcházející kroky Rapant. „Na střeše budovy navíc dojde k revizi veškerých zařízení, která se zde nacházejí. Mnohdy jsou zde už nevyužívané anténní systémy, a podobně,“ dodává. Oprava střechy je podle něj předběžně vyčíslena na cca 500 tisíc korun.

Opravená střecha ponese fotovoltaickou elektrárnu

Důkladnou opravu střechy si vyžádal kromě havarijního stavu také nejnovější záměr radnice.„Máme zpracovanou studii pro instalaci fotovoltaické elektrárny na střeše budovy. Chceme tím snížit náklady za elektřinu pro provoz Městského úřadu,“ doplňuje informace starosta Libor Ptáček a dodává:„Návratnost této přibližně milionové investice na pořízení fotovoltaiky,  je po zapojení státní podpory v podobě dotace přibližně šest let.“

Autor / zdroj: Miroslav Urubek

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.