SPORT / Ostatní sporty

Popis: Podřipští žáci veslují společně s celým Českem.
Podřipští žáci veslují společně s celým Českem.
30.1.2020

Podřipští žáci veslují společně s celým Českem

ROUDNICE NAD LABEM

Roudnice nad Labem se v oblasti vodních sportů může pochlubit dlouhou tradicí i mezinárodními úspěchy. Projekt "Česko vesluje" v posledním lednovém týdnu na místním gymnázium propojil žáky podřipských škol s dalšími sportovními nadšenci. Za hlasité podpory přihlížejících změřili své síly na populárních veslařských trenažérech.

Veslařské trenažéry jsou celosvětově populárním pomocníkem pro zlepšení kondice. Projekt "Česko vesluje" však nabízí kromě sportovního zážitku ještě něco navíc. Ve čtvrtek 29. ledna se žáci Podřipských škol sešli v tělocvičně roudnického gymnázia, aby se připojili ke stovkám lidí, kteří zkusili v rámci projektu změřit své síly.

Tzv. školní liga propojuje sportovní nadšence i naprosté laiky ze základních i středních škol. Organizační tým projektu ukazuje, jak se dá sportovat a pobavit se. Čtyřčlenné týmy žáků mezi sebou závodí na dálku. Učitelé přitom mohou výsledky využít i pro výuku.

„Akce "Česko vesluje", pořádaná po celé republice, je jedinečná tím, že se nejedná o klasické halové veslování na dlouhé tratě. Naopak jde o štafetu, kde se čtyřčlenné týmy střídají vždy po minutě.  Právě potřebou týmové spolupráce soutěž u žáků získává na atraktivitě,“ vysvětlil Michal Kurfirst, organizátor podřipské události s názvem "Podřipsko vesluje".

Veslařské trenažéry, vhodné již pro druhý stupeň základních a střední školy, jsou prověřeným průmyslovým standardem používaným například i pro vstupní reprezentační testy. Výsledky všech účastníků v různých časech a místech jsou proto spolehlivě porovnatelné.  Jedním z cílů projektu je navázání spolupráce se zřizovateli škol a pořízení těchto zařízení, která by trvale zpestřovala výuku tělesné výchovy. Žáci pak mohou zábavnou formou soupeřit se školami z celé republiky.

„Přišlo mnoho mladých nadějných tváří a žáci vytvořili skvělou atmosféru. Sám jsem s veslováním začínal v stejném věku a pro některé by dnešní akce jistě mohla být motivací v něm pokračovat,“ řekl ambasador akce Lukáš Helčic.

„Akce byla opravdu nádherná. Nejen právě veslující, ale i ostatní žáci byli vtaženi do dění a navzájem si fandili. Podobné aktivity jsou správnou cestou, jak vést děti a mládež ke sportu a mají naší podporu,“ pochválil událost místostarosta Jiří Řezníček, který nejen ocenil vítěze jednotlivých kategorií, ale i nostalgicky zavzpomínal na léta strávená výukou tělesné výchovy právě v tělocvičně roudnického gymnázia.

V rámci roadshow cestuje tým "Česko vesluje" na místa po celé České republice. Do obchodních center, na kulturní i sportovní akce, zkrátka všude tam, kde má každý možnost, bez rozdílu věku i pohlaví, veslovat na jím vybranou vzdálenost. Soupeřit můžete s časem vrcholového sportovce, kolegy z práce, cizího člověka z druhé strany města nebo jen sami se sebou. Každý si tak má možnost vyzkoušet, že veslování není jen o radosti z pohybu, ale i pořádná dřina.

Informace o projektu, výsledky a kalendář nejbližších akcí naleznete na webových stránkách projektu ceskovesluje.cz.

Autor / zdroj: Jan Vancl

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Těžba lithia na Cínovci bude v českých rukou. ČEZ získá 51 procent ve společnosti Geomet

Zkoumání projektu těžby českého lithia postupuje do druhé fáze. ČEZ a jeho dceřiná společnost Severočeské doly se po důkladném prověření ložiska a zák

Post

Divadlo Scéna vytváří pro vás a vaše děti pohádky on-line

Divadlo Scéna vytváří pro vás a vaše děti pohádky on-line. Když se nemůžete potkat v divadle, tak se vám divadelníci snaží přiblížit aspoň takto na dá

Post

Dobrodružství mimo zákon: Nelegální ferraty v Českém středohoří ohrožují sokoly

Agentura ochrany přírody a krajiny ČR v posledních dnech řeší případ již druhé nelegální ferraty vytvořené tentokrát na Kozím vrchu.

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA

Aktivní Dítě