SPORT / Hokej

24.1.2019

Díky famóznímu závěru okradlo Ústí Porubu o bod

ÚSTÍ NAD LABEM / OSTRAVA

Vše nasvědčovalo tomu, že i ze čtvrtého vzájemného souboje získají Ostravané tři body. Nicméně Slovan vstal dvě minuty před koncem utkání z mrtvých a díky proměněnému trestnému střílení Romana Chlouby a vyrovnání z hole Václava Krliše obral Porubu o bod. V prodloužení chyboval Martin Volke a bod navíc putuje do ostravské části Poruba.

Začátek utkání byl poměrně klidný a první vážnou šanci jsme mohli vidět až v osmé minutě, když osamocený Veselý z mezikruží netrefil branku. Velkou příležitost k první brance měla Poruba, jelikož zahrávala trestné střílení po faulu Zdvořáčka, avšak Volke dokázal zkušeně vychytat Jáchyma a tak se skóre neměnilo. To však až do chvíle, než se po střele Březáka dostal k dorážce Jan Grim a poslal Slovan do vedení. Poruba poté přidala na tempu a Slovan tlačila, ale do konce třetiny se již stav utkání nezměnil

Úvod druhého dějství byl v režii domácích, ale paradoxně to byli hosté, kteří slavili vyrovnávací branku, když přesilovku dokázal využít Ctirad Ovčáčík tvrdou ranou od modré. Zanedlouho se hosté radovali znovu, když se Káňa protlačil obranou a následně našel před brankou Jiřího Zdeňka, který se zblízka nemýlil. Potřetí se hosté radovali po odvráceném ústeckém protiútoku, když Jiří Zdeněk dokázal z pravého kruhu prostřelit Volkeho nad ramenem a zvýšil na 1:3.

Třetí třetina byla dlouhou dobu v rukou hostujícího celku, který několikrát mohl zvýšit své vedení, avšak Volke svůj tým držel. Slovan měl také několik příležitostí, ale snížit dokázal až dvě minuty před koncem Roman Chlouba z trestného střílení, když krásně oklamal forhendovou kličkou Kůdelu. Tato branka domácí nakopla a ti dokázali po necelé minutě vyrovnat, když se k dorážce do odkryté branky dostal Václav Krliš.

V prodloužení měli lehce navrch domácí, ale když už vypadalo, že se půjde na samostatné nájezdy, tak udělal Volke šest vteřin před koncem chybu při rozehrávce a Tomáš Guman rozhodl o vítězství hostů prakticky zadarmo.

HC Slovan Ústí nad Labem - HC RT TORAX Poruba 2011 3:4 po prodl. (1:0, 0:3, 2:0 - 0:1)

Branky a nahrávky: 15. Grim (Březák), 58. Chlouba (TS), 59. Krliš (Šťovíček, J. Veselý) – 27. Ovčačík (Slavík, Vymazal), 34. Zdeněk (J. Káňa, Kanko), 39. Zdeněk (Václavek, Mamajev), 65. Guman
Rozhodčí: Vokřál, Souček – Kokrment, Coubal
Vyloučení: 4:4