SPORT / Hokej

Popis:
23.1.2019

Chomutov dvakrát neudržel vedení a v Plzni prohrál

PLZEŇ / CHOMUTOV

Stejně jako na konci prosince v Chomutově to byl ubojovaný zápas a dopadl i stejným výsledkem, Plzeň slaví tři body za výhru 3:2.

Jako první v utkání zahrozil domácí kapitán. Gulaš objel klec Pirátů a jal se rychle zakončovat, Peters si poradil betonem. To hosté rozezvučeli pravou tyč, když Stránský zakončoval únik dva na jednoho až příliš přesně. Na druhé straně se mezi kruhy zjevil Kodýtek, gólman Severočechů své barvy podržel vyrážečkou. Pak se již skóre měnilo. Vantuch z vlastní obranné třetiny našel na útočné modré Radka Dudu, jenž si tísněný potáhl kotouč směr brána a utaženou střelou k tyči rozvlnil síť. Západočeši poté dostali od soupeře více jak půlminutovou výhodu dvou hráčů v poli, kromě tvrdé rány Pulpána ale mohl být Peters v klidu. Z toho ho vyvedl až Indrák, který přijal příhru Allena před svatyni Pirátů, jenže stav se srovnal pouze na tyče. Když těsně před úvodní sirénou neuspěl ani z mezikruží Sklenář, odcházeli Severočeši do kabin za fotbalového vedení.

Do prostředního dějství vlétli domácí jako velká voda a brzy se radovali z vyrovnání. Hosté špatně vyhodili, nahození směr brána se pokusil zpracovat mezi kruhy ze vzduchu Kodýtek, puk si ale ochočil až Vojtěch Němec a chladnokrevně zavěsil pod břevno. Dokonat obrat mohli modrobílí vzápětí. Indrák se prokličkoval až k levé tyči, předložil na pravou Preisingerovi, kterého ho ovšem bravurně vychytal Peters. A tak platilo otřepané: "nedáš - dostaneš." V situaci tři na jednoho sice Růžičkovi neprošla příhra, ale černý nesmysl se odrazil přímo na hůl Tomáše Svobody, který rychlý kontr dokončil. Se svým přispěchal i Jank, tvrdou bombou z pravého kruhu ale nechal pouze vyniknout Frodla. I na druhé straně se činil muž s maskou, když pálil z otočky Gulaš a na brankovišti ještě dorážel Pour. Pak si hosté vybrali i pořádný pytel smůly. Vojtěch Němec hledal z pravého rohu u levé tyče číhajícího Kracíka, před kterým se snažil Tomica zakročit, ale touš si srazil do vlastní sítě. Za nedlouho poté vystřelil štiplavě přes obránce ze strany Růžička, Frodl měl plnou výstroj práce. Před druhou přestávkou ještě Piráti dostali výhodu čtyřminutové přesilové hry, rozuzlení se ale diváci měli dočkat až v periodě třetí.

A tak se také stalo, indiáni udeřili opět brzy po návratu na led. Kovář připravil milimetrovou přihrávku z levého rohu na pravou tyč pro Petra Kodýtka, který z první div neprotrhl síť. Po chvilce mohl být náskok vyšší, ovšem Peters na brankovišti zastavil dorážky Eberleho i Kratěny. Pěknou ránu vyslal zase Jones pár kroků za modrou, místečko mezi betony gólmana soupeře nenašel. Nevedlo se ani Stránskému, jenž si zpoza branky vybruslil až na levý kruh a Frodl musel zasahovat ramenem. Poté z mezikruží pálil Gulaš, jenže těsně minul. Čas ovšem běžel a běžel a přišla chvilka Severočechů na odvolání gólmana. V něm ovšem domácí muž s maskou příliš práci neměl - naopak! Pokusil se trefit opuštěnou klec Pirátů, puk ale hosté zachytili. I tak se ale Plzeň mohla radovat, i potřetí totiž letos proti Pirátům brala všechny body.

HC Škoda Plzeň - Piráti Chomutov 3:2 (0:1, 2:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 22. V. Němec (Kodýtek), 32. V. Němec (Kvasnička), 42. Kodýtek (Jan Kovář, Gulaš) – 7. Duda (Vantuch), 26. T. Svoboda (V. Růžička, Buchtela)
Rozhodčí: Jeřábek, Kika – Lučan, Špringl
Vyloučení: 5:6
Využití: 1:0
V oslabení: 0:0
Diváci: 4554

HC Škoda Plzeň: Frodl (Miltchakov) – Pulpán, Čerešňák, Allen, Jones, Vráblík, L. Kaňák, Kvasnička – Pour, Jan Kovář (A), Gulaš (C) – Straka, Kodýtek, Eberle – V. Němec, Kracík, Kratěna – Kantner, Preisinger, Indrák

Piráti Chomutov: Peters (Pavlát) – Trefný, Knot, L. Kovář, Valach, Jank, Buchtela, Dietz – Marjamäki, V. Růžička (A), T. Svoboda – Raška, Sklenář, J. Stránský – Tomica (C), Vantuch, Duda – Koblasa, Huml (A), J. Havel

Autor / zdroj: Vojtěch Honzík / hcskoda.cz

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Panattoni Europe dá nový život brownfieldu u Teplic

Proměna bývalých skláren Kavalier v Hostomicích u Teplic na moderní průmyslové prostory úspěšně prošla posouzením dopadů na životní prostředí. Společn

Post

Budějovice padly s Chomutovem a přišly o poslední naději na postup

V osmém kole baráže Motor podlehl Pirátům z Chomutova a přišel i o teoretickou naději na postup do extraligy.

Post

Chomutov nezvládl důležitý duel s Kladnem, ztráta na záchranu se zvětšila

Rytíři zvládli vyrovnanou bitvu na ledě Chomutova a po vítězství 3:1 mají na postupové druhé pozici už osmibodový náskok před Piráty.

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA