SPORT / Hokej

Popis:
18.12.2018

Porubský obrat zmařil Voženílek, Litoměřice znovu rozhodly až v úplném závěru

OSTRAVA / LITOMĚŘICE

Porubě se podařilo smazat manko z 1:4 na 4:4, ani zmrtvýchvstání ale nakonec Ostravanům nepomohlo, neboť neuhlídali agilního Daniela Voženílka.

Porubští hokejisté poslední utkání ve vítkovickém azylu nezačali zrovna ideálně. Litoměřický Stadion do něj naopak vletěl po hlavě a první úspěch slavil už po sedmnáct vteřinách hry, kdy Markus Korkiakoski číhal sám před brankou Daniela Dolejše, a v klidu mohl doklepnout nahození Jana Kloze z pravé strany pod gólmanovu vyrážečku – 0:1. Na vyrovnání si museli fanoušci počkat na konec šesté minuty, kdy Petr Kankozkusil štěstí zpoza brány a kotouč se odrazil od brusle jednoho z bránících hráčů za překvapeného Tomáše Krále – 1:1. Litoměřice však dál spoléhaly na nastolenou taktiku a v osmé minutě přišel druhý zářez do porubské obrany. Ta totiž zapomněla na Filipa Helta, který zařadil vyšší rychlost, ujel ostravským bekům a tváří v tvář Danielu Dolejšovi zamířil přesně pod víko – 1:2.

Ani začátek druhé třetiny nebyl úplný med z ostravské strany. Domácí totiž v krátkém sledu dvakrát faulovali a Litoměřice měly k dispozici téměř dvouminutovou převahu v pěti proti třem. Hostům však stačila necelá polovina na to, aby se dostali do klidných vod. Nejprve na hranici levého kruhu napřáhl po nabídce Martina Kadlece Markus Korkiakoski a Daniel Dolejš neměl proti pumelici na vzdálenější tyč sebemenší šanci – 1:3. Neuběhla ani minuta a oranžovomodrá skvadra jásala počtvrté. Ondřej Smetana znovu zkusil ránu od modré, do níž ještě vložil hůl Josef Jícha, jenž tečoval před brankovým prostorem za záda Daniela Dolejše – 1:4. A mohlo být ještě hůře, kdyby ve 28. minutě proměnil šanci junior Daniel Voženílek, který se proháčkoval přes pár hráčů až do brankoviště, kde jeho střelu musel špičkou betonu vytáhnout až porubský brankář.

Poruba ale nesložila zbraně a do pěti minut snížila, když u mantinelu získal lehce puk Aleksei Alekseev, který našel mezi kruhy Jana Dufka. Ten pak z otočky vypálil, a když se puk otřel o jednoho z bránících hráčů, neměl Tomáš Král příliš na výběr – 2:4. Ostravané se druhou brankou zvedli, rány Ctirada Ovčačíka či Petra Kanka ale mířily mimo. To už se neplatilo ve 37. minutě, v níž Tomáš Guman nahrával naprosto volnému Petru Kankovi, který z kruhu prostřelil přesouvajícího se brankáře – 3:4. Litoměřice následně faulovaly, a tak se mohli Porubští dostat do tlaku. Ten ale přišel až v samém závěru a Jakub Illéš v čase 38:47 se štěstím z pravého kruhu srovnal – 4:4.

Třetí třetinu otevřela tutovka Petra Kanka, ten ale nedal, což mohl o chvíli později potrestat na druhé straně Dan Przybyla, ani ten ale na porubského brankáře nevyzrál. Dlouho to vypadalo, že utkání zvratů nakonec dospěje do prodloužení, nicméně v 58. minutě se přes tři hráče prodral Daniel Voženílek, který se natlačil až do brankoviště, odkud poslal kotouč k pravé tyči – 4:5. HC RT TORAX tedy logicky následně vybral oddechový čas, powerplay domácích ale žádný výrazný tlak nepřinesla. Po sérii litoměřických zakázaných uvolnění se naproti tomu jedenkrát vymkl kontrole Martin Kadlec, který střelou do prázdné zpečetil tři body na severozápad Čech.

HC RT TORAX Poruba 2011 - HC Stadion Litoměřice 4:6 (1:2, 3:2, 0:2)

Branky a nahrávky: 6. Kanko, 30. Dufek (Alekseyev), 37. Kanko (Guman), 39. Illéš – 1. Korkiakoski (Kloz, Kadlec), 8. Helt (Przybyla, Havelka), 24. Korkiakoski (Kadlec, Kloz), 25. Jícha (Smetana, Przybyla), 58. Voženílek (Eret, Málek), 60. M. Kadlec (Kloz)
Rozhodčí: Čech, Fiala – Měkýš, Otáhal
Vyloučení: 4:2
Využití: 0:2
V oslabení: 0:0
Diváci: 217

HC RT TORAX Poruba 2011: Dolejš – Slavík, Ovčačík, Padrnos, Matějíček, Pastor, Šnajnar, Urbanec – Ollender, J. Káňa, Guman – Alexeyev, Vymazal, Kanko – Toman, Pytlík, Illéš – Dufek

HC Stadion Litoměřice: Král – Pavlas, Marcel, Smetana, Málek, Jebavý, Strejček – Korkiakoski, Kloz, Kadlec – Voženílek, Jícha, Eret – Helt, Havelka, Przybyla – Machač, Matějček, Jirásek

Autor / zdroj: René Chyla / hcporuba.cz

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Odchov mláďat tučňáků brýlových probíhá bez problémů

V druhé polovině května se v ústecké zoologické zahradě vylíhla dvě mláďata tučňáků brýlových. Jedná se nejen o první odchov v historii zoo.

Post

Litoměřické varhanní léto rozezní katedrálu sv. Štěpána

Impozantní varhanní hudba v prostorách katedrály sv. Štěpána potěší všechny milovníky klasické hudby. Řeč je o Litoměřickém varhanním létě.

Post

Vítězným projektem participativního rozpočtování v Litoměřicích je dětské hřiště

Participativní rozpočtování pro rok 2019 již má svého vítěze. Nejvíce bodů získalo ve veřejném hlasování vybudování dětského hřiště při Základní škole

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA