10.3.2019

Sokolov v jarní premiéře podlehl Varnsdorfu

SOKOLOV / VARNSDORF

Severočeši vedli po prvním poločase 0:2, aby po změně stran zvýšili na rozdíl už tří branek. Baník v závěru i přes početní oslabení dokázal udělat z utkání drama, kdy dokázal dvěma přesnými zásahy snížit. Zázračnou remízu ale už Sokolov nedokázal získat.

Sokolov nastoupil do deštivého utkání lépe a v prvních minutách byli domácí aktivnější. Obrovskou příležitost měl už po jedenácti minutách Erik Liener, který využil odkopu Hlavatého po varnsdorfském rohu. Slovenský rychlík ve službách Baníku na polovině hřišti obral o balon jednoho z hostujících hráčů a řítil se sám na branku. Ve vápně ještě dobře zasekl proti Dordićovi, ale jeho následnou střelu zlikvidoval Porcal. Naopak v 15. minutě se trochu překvapivě radovali hosté. Po standardní situaci si na centr na malé vápno naskočil Richter, který hlavou pohodlně skóroval. O pár desítek vteřin později Mejdr fauloval unikajícího útočníka Varnsdorfu a za svůj faul viděl červenou kartu a Baník šel do deseti.

Na sled událostí vzápětí reagoval Vítězslav Hejret, když se v 20. minutě rozhodl vystřídat Holka, aby Adamem Čihákem vyztužil obranné řady Baníku. Hosté však zanedlouho svoje vedení navýšili. Střelu Rudnytskyyho zpoza vápna brankář Belaň vyrazil jen před sebe a z následné dorážky se prosadil Adam Ondráček. Po půlhodině hry mohl snížit Michal Hlavatý, ale po přihrávce Štípka zprava svoji střelu nasměřoval jen do rukavic Porcala. Ve zbytku poločasu byla patrná početní nevýhoda Baníku, žádné velké šance ale už nepřišly.

Domácí do druhého poločasu přestavěli řady a snažili se s nepříznivým výsledkem něco udělat. V 50. minutě se do zakončení na malém vápně položil Erik Liener, který střílel z první po centru Štípka, ale střela skončila u Porcala. A tak znovu udeřili hosté. Jan Kosak ztratil před vlastním vápnem balon, když jej aktivně napadal Pavlo Rudnytskyy a stejný hráč sám zakončil střelou k tyči – 0:3. Hosté tak proti oslabenému Baníku mířili za ziskem tří bodů. V 77. minutě mohl Varnsdorf přidat další branku, jmenovitě střídajcí Schön. Jeho nájezd a přízemní střelu však dobře vyřešil Jaroslav Belaň. V 84. minutě přišlo snížení, o které se dalekonosnou střelou, která skončila po teči za Porcalem, postaral Petr Glaser. O tři minuty později bylo pro domácí ještě o trochu lépe, po rohovém kopu se totiž hlavou prosadil Milan Mišůn. V samém závěru baníkovci na vyrovnání nedosáhli a prohráli 2:3.

FK Baník Sokolov - FK Varnsdorf 2:3 (0:2)

Branky: 84. Glaser, 88. Mišůn - 15. Richter, 24. Ondráček, 58. Rudnytskyy
ŽK: 43. Dvořák (Sok)
ČK: 17. Mejdr (Sok)
Rozhodčí: Machálek - Vlče, Vodrážka

FK Baník Sokolov: Belaň – Jakub Dvořák, Glaser (C), Hlavatý, Martin Holek (21. A. Čihák) – Kosak (61. Beránek), Liener (68. Dan. Novák) – Mejdr, Mišůn, Stropek – Štípek

FK Varnsdorf: Porcal – Bláha, Dordić (78. Rudzan), Heppner, Kocourek (70. Schön) – Kodeš, Kouřil (86. Zezula), Ondráček – M. Richter, Rudnytskyy (C) – Zbrožek

Autor / zdroj: fksokolov.cz