Ilustrační foto.
22.9.2018

Znojmo doma rozstřílelo Ústí

ZNOJMO / ÚSTÍ NAD LABEM

Znojmo ve druhé půli devět minut před koncem odskočilo soupeři na rozdíl tří branek a výhru si už vzít nenechalo. Hosté sice byli aktivní, snažili se vstřelit kontaktní branku, avšak to pro ně byl duel, kdy nedáte gól do prázdné brány z jednoho metru.

Hned ve 3.min. se hosté jako třetí tým tabulky dostali do velké šance a trefili břevno. Branková konstrukce domácí branky se ještě  otřásla ve formy tyčky v 16.min. po rohu, ale platilo otřepané fotbalové pravidlo nedáš-dostaneš. V téže minutě Znojmu ke vstřelení branky pomohli hosté, neboť si míč sami dopravili do vlastní sítě - 1:0. Uplynulo pouhých 11 minut a na světelné už svítilo 2:0. Druhou branku už domácí vstřelili sami - Jakub Teplý se dostal k míči a nekompromisně jej umístil pod břevno. Z náskokem dvou branek se jim hrálo lépe, ale hosté se nevzdávali. Moc nechybělo Stradovi, který míč namířil ve 35.minutě jen těsně vedle tyče. Do poločasu už žádná branka nepadla a tak možná pro někoho překvapivě vedl třetí tým od konce nad třetím týmem tabulky.

Hosté se hned od začátku druhého poločasu vrhli do útoku ve snaze zápas zvrátit. V 63.min. chybělo jen málo, aby se jim podařilo snížit - jenže v domácí brance stál velmi dobrý Antonín Buček, který vytěsnil umístěnou střelu na roh. Ale ani domácí nebyli bez šance.  Obrovskou příležitost měli v 71.minutě, kdy se nejprve neprosadil přes gólmana Jakub Teplý a pak už téměř Jan Mudra umísťoval prudkou střelou míč do sítě, ale najednou se tam opět zjevil gólman hostů míč v poslední chvíli vykopl. V 79.minutě se opět projevilo umění gólmana Antonína Bučka, který nedovolil se radovat hostujícímu týmu. A pak měl šťastnou ruku se střídáním i trenér Leoš Kalvoda. Na hřiště poslal Nicolase Hlůžeho, kterého po několika sekundách na hřišti našel naprosto přesným pasem Jakub Teplý a mladý útočník zvýšil na 3:0.

1. SC Znojmo FK - FK Ústí nad Labem 3:0 (2:0)

Branky: 16.Strada (vla.), 27.Teplý, 81.Hlůže
Rozhodčí: Machálek - Boček, Dohnálek
ŽK: 4.Helísek, 67.Kučera – 36.Brak, 57.D.Procházka
Diváci: 453

1.SC Znojmo FK: Buček – Kučera (80.Hlůže), Avdić, Dramé, Helísek – Cihlář (C), Ordoš (69.Ambrozek), Lacko – Štrombach (46.Krčík), Teplý, Mudra

FK Ústí nad Labem: Lindr – Brak, Pimpara, Leibl, M.Bílek (72.P.Výborný) – D.Richter (46.Krátký), J.Peterka (C), D.Procházka (63.Drame) – Miskovič, Strada, Šup

Autor / zdroj: Milan Šoba / 1scznojmo.cz