5.5.2018

Ústí porazilo druhou Příbram a slaví důležité tři body

ÚSTÍ NAD LABEM / PŘÍBRAM

Fotbalisté Ústí nad Labem slaví možná nečekané vítězství. Porazili totiž druhou Příbram a jednoho z kandidátů na postup do HET ligy 1:0. O jedninou branku se postaral v 43. minutě Olivier Kingue.

Ústí vstupovalo do zápasu z posledního místa a proti Příbrami jej nečekala snadná šichta. Příbram na severu Čech mohla udělat další krok směrem k postupu do první ligy, naopak Arma v případě neúspěchu by si ještě více zkomplikovala boj o záchranu.

V úvodu zápasu se hrál vyrovnaný fotbal. Hned v první minutě střílel hostující Grajciar, ale branku minul. Za okamžik přestřelil branku domácí Filip Novotný. V 9. minutě domácí kapitán Peterka svižnou střelou vyzkoušel pozornost příbramského gólmana Boháče, který konečky prstů vytáhl míč na roh. Hned z rohového kopu hlavičkoval Michal Zeman nad zařízení. O dvě minuty později zblízka Jakubov pálil do Boháče. V 23. minutě hostující Matoušek pálil na branku a jeho pokus musel zastavovat gólman Vašek. Postupem času si větší převahu vybojovala Příbram a začala hrozit. Po půlhodině hry hostující Matoušek nevyužil hrubky domácí obrany a z úhlu jen těsně minul branku. I v dalším průběhu si vypracovala Příbram několik slibných náznaků či akcí, ale pokaždé ztroskovatala na pozorném Vaškovi a nebo nemířila přesně. V 38. minutě se chtěl hnát do brejku už hostující Slepička, ale zastavil ho hvizd sudího pro ofsajd.

V závěru poločasu pak přišla důležitá situace pro Armu. Na hranici vápna byl faulován Martykán a sudí odpískal trestný kop pro Ústí. Ke standardce přišel Olivier Kingue, který obstřelil zeď a pomocí teče míč zapadl k překvapení všech do sítě - 1:0. Nakonec se jednalo o vítěznou branku Army.

Po přestávce Příbram ještě více předváděla aktivní hru, ale do vyložených šancí se jí nedařilo dostat. Naopak v 64. minutě mohla Arma udeřit podruhé. Richter vybídl do akce Filipa Novotného, ten ale z jasné pozice branku přestřelil. Arma pak držela Příbram na distanc a stále udržovala těsný náskok. Následně byl dvakrát faulován ústecký gólman Vašek, nejprve ho skluzem tvrdě dojel Matoušek a později jej fauloval i Skácel. Příbram podnikla střídání, Zápotočného nahradil Fantiš a bylo jasné, že ve zbytku zápasu hosté vrhnou všechny síly do útoku. V 79. minutě Arma odvrátila rohový kop Příbrami, předtím zahrozili Ústečtí, ale Jakubov akci překombinoval. V závěrečné desetiminutovce si Příbram tvořila herní převahu, ale Arma se zkušeně bránila a do vyložených akcí svého soupeře nepouštěla. V závěru už se pak skóre nezměnilo, a tak si Arma připsala cennou výhru.

FK Ústí nad Labem - 1. FK Příbram 1:0 (1:0)

Rozhodčí: Orel, Vitner, Vlček
Branky: 43. Kingue
ŽK: 11. Martykán, 47. Kingue, 85. Šnirc – 34. Průcha, 39. Slepička, 65. Matoušek
Diváci: 973

FK Ústí nad Labem: Vašek – L. Vaněk, J. Pokorný, Kingue, Leibl (77. Šnirc) – M. Zeman, Martykán – D. Richter (86. P. Pilík), J. Peterka (C), F. Novotný (90. Gilián) – Jakubov

1.FK Příbram: Boháč – Skácel (76. Ayong), Kodr, Tregler, Průcha – Květ, Grajciar (C) (59. Antwi), Hlúpik, Zápotočný (68. Fantiš) – Matoušek – Slepička

Autor / zdroj: Martin Pešout