2.4.2018

Sestupem ohrožené Vítkovice doma naplno bodovaly proti Varnsdorfu

OSTRAVA / VARNSDORF

Fotbalisté Vítkovic ochutnali poprvé na jaře slastný vítězný pocit. V utkání 20. kola Fortuna národní ligy zdolali na vlastním hřišti Varnsdorf 1:0, jedinou branku v zápase zaznamenal Libor Žondra.

Výhru Vítkovic nakonec vystřelila vytáhlá zimní posila Libor Žondra, zkušený forvard stál v prvním poločase po rozehraném rohovém kopu v pravý čas na správném místě a hlavou nedal kapitánovi Porclaovi v brance hostí šanci k zákroku.

A Žondrovi spoluhráči – záložníci Urbančok a Pašek – mohli v závěru přidat i pojistky, ale první jmenovaný ve stoprocentní šanci minul branku a další zimní akvizice varnsdorfského gólmana zblízka neprostřelila. Ani na to si ale po pár týdnech zřejmě už nikdo nevzpomene, všichni však budou dobře vědět, že Vítkovice na začátku dubna 2018 Varnsdorf doma dokázaly porazit.

MFK Vítkovice - FK Varnsdorf 1:0 (1:0)

Branky: 35. Žondra
Rozhodčí: Ginzel – Vodrážka, Novák
ŽK: Mikula, Dramé, Twardzik, Mišinský, Žondra, Chmiel – Kozma
Diváci: 439

MFK Vítkovice: Chmiel – Prajza, Dramé, Mikula, Hýbl – Pašek, Twardzik (88. Tkáč), Motyčka, Mišinský (78. Urbančok), Kučera (67. Ožvolda) – Žondra

FK Varnsdorf: Porcal – Zbrožek, Kouřil, Zieris, Chlumecký – Rudnytskyy, Bláha (62. Barac), Kozma, Dordič (78. Kocourek) – Durdevič, Šup (58. Klobása)

Autor / zdroj: mfkv.cz