14.5.2017

Opava zdolala Varnsdorf

OPAVA / VARNSDORF

Opava zvítězila ve Fortuna národní lize pošesté v řadě, když přehrála Varnsdorf v poměru 4:2 a vítězně se naladila na středeční finále MOL Cupu se Zlínem.

Slezský FC začal fantasticky. Už po třech minutách se po nahrávce Jurečky otočil kolem obránce Puškáč a zblízka prostřelil Porcala. Na opačné straně zahrozil nebezpečnou střelou Bílek, jenže opavskou bránu minul. Pak aktivní Jurečka odcentroval na Zapalače a jeho hlavičku na poslední chvíli zastavil Porcal.

Zapalač se dočkal vzápětí. Slezané rozběhli rychlý brejk, Puškáč chytře počkal s přihrávkou, a pak vysunul Zapalače, jenž zavěsil nechytatelnou bombou pod břevno – 2:0. Opavští pak trochu přibrzdili a hostující Fotr se probil do dvou šancí.

Při první z nich trefil z ostrého úhlu Fendricha a následně opavský gólman skvělým zákrokem vyrazil míč do zámezí. Na konci první půle šli tři Opavští na varnsdorfskou svatyni, jenže akci nedotáhli do konce, když Kuzmanovićovi balon v klíčový okamžik uskočil.

Hned po změně stran přišlo ze strany Varnsdorfu varování. Dordičův centr pohotově zpracoval Richter a snížil na rozdíl jediné branky. Opava ale zareagovala parádně. Pospěch poslal do úniku Schaffartzika, který střelou pod Porcalem vrátil domácímu týmu dvoubrankový náskok. Pak ještě Porcal vychytal Jurečku.

Hosté v 80. minutě opět snížili. Tentokrát si pas Dordiče sklepl Richter a pěknou střelou k pravé tyči upravil na 2:3. Krátce nato však výběr kouče Frťaly přišel o Lischku, který dostal druhou žlutou kartu a dohrál. Opavští si pro fanoušky schovali ještě čtvrtý gól.

Jurečka si na polovině hřiště krásně poslal balon kolem lajny, upláchl svému hlídači a nádhernou střelou zpoza vápna pojistil opavské vítězství. Ve Fortuna národní lize už šesté v řadě.

SFC Opava - FK Varnsdorf 4:2 (2:0)

Branky: 3. Puškáč, 18. Zapalač, 51. Schaffartzik, 90. Jurečka – 50. a 80. Richter
Rozhodčí: Houdek – Hrabovský, Flimmel
ŽK: Helebrand – Lischka, Knejzlík
ČK: 81. Lischka (Varnsdorf)
Diváci: 2955

SFC Opava: Fendrich – Pospěch (C) (68. Hrabina), Radić, Žídek, Helebrand – Schaffartzik – Kuzmanović (65. Jursa), Mozol, Zapalač – Jurečka, Puškáč (83. Janetzký)

FK Varnsdorf: Porcal (C) – Novotný, Bílek (46. Knejzlík), Lischka, Richter – Beránek (61. Švantner), Zbrožek – Bláha, Durdević, Daníček – Fotr (46. Dordič)

Autor / zdroj: sfc.cz