AKTUÁLNĚ / Zdravotnictví

7.9.2015

Den zdraví v Podřipské nemocnici

ROUDNICE NAD LABEM

V pátek 11. září od 9 hodin se bude konat v areálu roudnické nemocnice osvětová akce pro širokou veřejnost s názvem Den zdraví.

V rámci nabitého programu budou mít návštěvníci akce unikátní možnost projít se nafukovací maketou tlustého střeva a prohlédnout si, jak vypadá uvnitř. Model o rozměrech 9 x 4 metry se dá procházet jako tunel. Bude možno si prohlédnout nejen zdravou sliznici, ale také choroby, které tlusté střevo nejčastěji postihují.

Dalšími zajímavými body na programu jsou: diagnostika pleti, prevence onemocnění ledvin, metody samovyšetření prsu, ukázky resuscitace, prohlídka sanitního vozu, prezentace zdravotních pojišťoven a Denního stacionáře PNsP nebo možnost otestování vlastní fyzické kondice na premiérově otevřené stezce 6 minut pro zdraví. Jedná se o test vlastní fyzické kondice, který má za úkol působit preventivně v boji proti civilizačním chorobám v běžné populaci a u již nemocných lidí testovat efekt léčby, rehabilitace a vývoje chorob, kterými trpí.

„Domnívám se, že se jedná o zajímavou příležitost jak oslovit širokou veřejnost a představit zdravotní péči více populární cestou s důrazem na prevenci“, vysvětluje Mgr. Tomáš Krajník, ředitel nemocnice a dále dodává, „srdečně zveme všechny občany Roudnice nad Labem a okolí a věřím, že se z akcí podobného charakteru stane příjemná tradice“.

Autor / zdroj: Markéta Smutná

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Dialyzační středisko v Lounech prošlo kompletní rekonstrukcí

Pacienti s chronickým selháním ledvin z lounského a žateckého regionu se od konce června léčí v nových moderních prostorách, které pacientům i personá

Post

Odchov mláďat tučňáků brýlových probíhá bez problémů

V druhé polovině května se v ústecké zoologické zahradě vylíhla dvě mláďata tučňáků brýlových. Jedná se nejen o první odchov v historii zoo.

Post

Litoměřické varhanní léto rozezní katedrálu sv. Štěpána

Impozantní varhanní hudba v prostorách katedrály sv. Štěpána potěší všechny milovníky klasické hudby. Řeč je o Litoměřickém varhanním létě.

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA