AKTUÁLNĚ / Zdravotnictví

7.9.2015

Den zdraví v Podřipské nemocnici

ROUDNICE NAD LABEM

V pátek 11. září od 9 hodin se bude konat v areálu roudnické nemocnice osvětová akce pro širokou veřejnost s názvem Den zdraví.

V rámci nabitého programu budou mít návštěvníci akce unikátní možnost projít se nafukovací maketou tlustého střeva a prohlédnout si, jak vypadá uvnitř. Model o rozměrech 9 x 4 metry se dá procházet jako tunel. Bude možno si prohlédnout nejen zdravou sliznici, ale také choroby, které tlusté střevo nejčastěji postihují.

Dalšími zajímavými body na programu jsou: diagnostika pleti, prevence onemocnění ledvin, metody samovyšetření prsu, ukázky resuscitace, prohlídka sanitního vozu, prezentace zdravotních pojišťoven a Denního stacionáře PNsP nebo možnost otestování vlastní fyzické kondice na premiérově otevřené stezce 6 minut pro zdraví. Jedná se o test vlastní fyzické kondice, který má za úkol působit preventivně v boji proti civilizačním chorobám v běžné populaci a u již nemocných lidí testovat efekt léčby, rehabilitace a vývoje chorob, kterými trpí.

„Domnívám se, že se jedná o zajímavou příležitost jak oslovit širokou veřejnost a představit zdravotní péči více populární cestou s důrazem na prevenci“, vysvětluje Mgr. Tomáš Krajník, ředitel nemocnice a dále dodává, „srdečně zveme všechny občany Roudnice nad Labem a okolí a věřím, že se z akcí podobného charakteru stane příjemná tradice“.

Autor / zdroj: Markéta Smutná

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Park Václava Havla se promění v „Čítárnu pod širým nebem“

Knihovna Karla Hynka Máchy v Litoměřicích se již posedmé připojí k dalším severočeským knihovnám prostřednictvím iniciativy „Města a obce čtou“.

Post

Zahrada Čech v září bude

Podzimní Zahrada Čech proběhne na litoměřickém výstavišti v plánovaném termínu. Zahrada Čech se uskuteční ve dnech od 11. do 19. září.

Post

Zapečená cuketa

Jednoduché zapečené jídlo, které může být skvělou krémovou přílohou plnou chuti, aniž by bylo příliš tučné. Pro lehkou večeři podáváme se salátem.

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA

Aktivní Dítě