AKTUÁLNĚ / Zdravotnictví

7.9.2015

Den zdraví v Podřipské nemocnici

ROUDNICE NAD LABEM

V pátek 11. září od 9 hodin se bude konat v areálu roudnické nemocnice osvětová akce pro širokou veřejnost s názvem Den zdraví.

V rámci nabitého programu budou mít návštěvníci akce unikátní možnost projít se nafukovací maketou tlustého střeva a prohlédnout si, jak vypadá uvnitř. Model o rozměrech 9 x 4 metry se dá procházet jako tunel. Bude možno si prohlédnout nejen zdravou sliznici, ale také choroby, které tlusté střevo nejčastěji postihují.

Dalšími zajímavými body na programu jsou: diagnostika pleti, prevence onemocnění ledvin, metody samovyšetření prsu, ukázky resuscitace, prohlídka sanitního vozu, prezentace zdravotních pojišťoven a Denního stacionáře PNsP nebo možnost otestování vlastní fyzické kondice na premiérově otevřené stezce 6 minut pro zdraví. Jedná se o test vlastní fyzické kondice, který má za úkol působit preventivně v boji proti civilizačním chorobám v běžné populaci a u již nemocných lidí testovat efekt léčby, rehabilitace a vývoje chorob, kterými trpí.

„Domnívám se, že se jedná o zajímavou příležitost jak oslovit širokou veřejnost a představit zdravotní péči více populární cestou s důrazem na prevenci“, vysvětluje Mgr. Tomáš Krajník, ředitel nemocnice a dále dodává, „srdečně zveme všechny občany Roudnice nad Labem a okolí a věřím, že se z akcí podobného charakteru stane příjemná tradice“.

Autor / zdroj: Markéta Smutná

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Rekord byl pokořen. Do nejpočetnějšího přípitku vínem se zapojilo 2 141 Litoměřičanů

V Litoměřicích byl v neděli, u příležitosti oslav 800. výročí založení města, pokořen rekord v největším společném přípitku místním vínem.

Post

Den otevřených dveří pivovaru Velké Březno se letos velmi vydařil

Tisíce návštěvníků si nenechaly ujít Den otevřených dveří ve Velkém Březně, který se konal v sobotu 31. srpna. K návštěvě lákaly koncerty, zábava i sk

Post

Plzeň v Teplicích jen remizovala

Svěřenci trenéra Pavla Vrby vedli po prvním poločase zásluhou krásné rány Lukáše Kalvacha, nicméně dobře hrající Teplice dokázaly ve druhém poločase v

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA